Hořké zážitky z upršené Letné. Zlín-Plzeň 1:2

ZLÍN - Stalo se, co znalci tušili, v krásném plzeňském autobuse si hlavní adept na titul vezl i přízeň trojice rozhodčích. Ale všechno začalo jinak, než si Plzeňští přáli. Už v 9. minutě...

To si Poznar báječně zpracoval Holíkovu přihrávku, obtočil se bleskově kolem Hubníka a přízemní střelou parádně překonal na mokrém trávníku bezmocného Kozáčika.

Plzeň dokazovala herní vyspělost, měla řadu rohů i nadějných situací, ale domácí hrající na hranici obětavosti odolávali.

Pak se předvedl Petržela, mimochodem muž, kterému kluzký terén dělal evidentně radost. Ve zlínském trestném území se proletěl vzduchem tak, že se zařadil mezi adepty herecké Thálie, jeho nafilmovaný pád, na nějž dává slušný rozhodčí automaticky žluť, nechal Paták bez povšimnutí.

V 59. minutě zafungovala „spolupráce“ obou antihrdinů duelu ještě lépe. Petržela si zahrál volejbal, Paták zavřel i s pomezním oči a hostující hráč se štěstím vyrovnal.

Paták pak ještě za protesty vyloučil Matejova, čímž prakticky dovršil dílo.

Oslabení domácí dřeli do úmoru, Plzeň byla na koni a přesilovku taky využila.

V 74. minutě vystřelil Vaněk, míč se podivně zakroutil, letěl doprostřed branky, ale Dostál jej nedokázal vyrazit.

Hosté si ze Zlína vezou tři body za výhru 2:1, ale toto vítězství musí mít i pro ně příchuť pelyňku. Jsou-li soudní…