Zlínský sbor soutěžil se soupeři například ze Spojených států amerických, z Filipín, Estonska, Finska nebo Anglie. „Na druhém místě skončilo E Stuudio Chamber Choir z Estonska. První byl Bob Cole Conservatory Chamber Choir z USA, který následně vyhrál Grand Prix a stal se sborem světa,“ uvedla Stradějová.
Umístění v trojici nejlepších Zlínské potěšilo. „Třetí místo na celosvětové soutěži beru jako velký úspěch i vzhledem k silné konkurenci,“ řekl sbormistr Cantica laetitia Josef Surovík. Z Británie si zlínští zpěváci přivezli ještě čtvrtá místa v kategoriích folklór vlastní země a ženské sbory.
Llangollen navštívili Zlíňané už potřetí, a to v letech 2003, 2007 a nyní. „Před lety jsme soutěžili s dětským sborem Cantica a dívčím sborem Cantica laetitia. Sbor dosud nezískal lepší než čtvrté místo. V Llangollenu byl pro nás vždy zakopaný pes a letos to vypadalo obdobně. Třetím místem jsme byli příjemně šokovaní. Vůbec jsme to v tak nároční kategorii smíšených sborů nečekali,“ dodal Surovík.
Velký význam festivalu v severním Walesu dokládá fakt, že k němu od roku 2005 připojil své jméno i světoznámý operní zpěvák Luciano Pavarotti, který se v roce 1955 mezinárodní soutěže zúčastnil jako člen vítězného mužského sboru.