„V případě řidiče trolejbusu nejde o přečin usmrcení z nedbalosti ani o přečin neposkytnutí pomoci. Kriminalisté se ale nadále zabývají podezřením z přečinu neposkytnutí pomoci, kterého se mohli dopustit další řidiči, kteří místem nehody projížděli,“ uvedla Kozumplíková.
Třiadvacetiletá žena jela loni v srpnu po páté hodině ráno do zaměstnání a uviděla na vozovce ležet muže. Ihned zavolala záchranáře, kteří u muže konstatovali smrtelné zranění. Rozběhlo se policejní prověřování s cílem zjistit veškeré okolnosti, které ke smrti jednatřicetiletého muže vedly.
„Vzhledem k minimu svědků i absenci kamerových záznamů v místě nehody bylo nutné nechat vypracovat několik odborných vyjádření a znaleckých posudků, zjistit, kdo v inkriminovanou dobu místem nehody projížděl a jakým mechanismem došlo ke smrtelnému zranění muže,“ vysvětlila zdlouhavost vyšetřování policejní mluvčí.
Kriminalisté pak při ukončení případu vycházeli mimo jiné z odborných vyjádření, znaleckých zkoumání a výslechů svědků.
„Policejní prověřování prokázalo, že muže přejela zadní kola trolejbusu, vyloučilo však, že by muž ležel na vozovce již před jeho příjezdem. Řidič trolejbusu neměl v dané situaci možnost přejetí chodce zabránit. Naopak sám chodec, který v inkriminovanou dobu, pod vlivem alkoholu, ležel mimo vozovku a převalil se pod zadní kola projíždějícího trolejbusu, zavinil dopravní nehodu s fatálními zraněními, kterým na místě podlehl,“ sdělila Kozumplíková.