Valašskokloboucká Univerzita třetího věku otevírá v zimním semestru dva obory

VALAŠSKÉ KLOBOUKY - Městská knihovna Valašské Klobouky v nadcházejícím akademickém roce připravuje pokračování výuky Virtuální Univerzity třetího věku. Senioři, handicapovaní i nezaměstnaní mohou rozšiřovat své vědomosti v oborech Potraviny a spotřebitel a Genealogie – Hledáme své předky, serveru Zlin.cz to sdělila mluvčí města Lenka Zvonková.

Vzdělávání se uskuteční formou přednášek v pravidelných čtrnáctidenních intervalech. Zájemci se mohou přihlašovat do 26. září.

„Valašskokloboucká knihovna získala statut konzultačního střediska Provozně ekonomické fakulty České zemědělské univerzity v Praze na začátku letošního roku. Premiérový letní semestr úspěšně ukončilo 24 studentů. Stávající, ale i noví uchazeči o zájmové vysokoškolské vzdělávání se nyní mohou zapojit do nově vypsaných kurzů, které jim moderním způsobem zprostředkují užitečné poznání,“ konstatoval Jaroslav Baloušek, ředitel Kulturního a vzdělávacího střediska Valašské Klobouky.

Oba kurzy, jak Potraviny a spotřebitel, tak Genealogie obsahují šest dvouhodinových přednášek. „Kurzy jsou určeny pro seniory, handicapované bez věkového limitu a nezaměstnané nad 50 let. Kurzovné činí 400 korun a v ceně jsou veškeré potřebné materiály a pomůcky. Po ukončení semestru obdrží absolventi pamětní list, po absolutoriu šesti semestrů už osvědčení,“ dodala Jana Dorňáková, knihovnice a tutorka Virtuální Univerzity třetího věku.

Zájemci se mohou hlásit osobně v knihovně, telefonicky na čísle 577 320 932 nebo e-mailem na knihovna.klobouky@cmail.cz.