Ve více než dvě hodiny trvajícím průvodu s podtitulem Poďme všici do Hradišťa prošlo opět na 90 měst a obcí ze Slovácka i hostů z jiných regionů.
Po oba víkendové dny diváci mohli vidět vystoupení tisíců krojovaných, kteří byli součástí folklorních souborů, cimbálových muzik i dechových hudeb, ale i hudbu jiných žánrů ve více než 100 připravených pořadech.
„Slavnosti byly opět velkolepé. Tyto dny jsou pro lidi našeho města a regionu výjimečné. Podávají totiž jednoznačný obraz o tom, co na Slovácku znamená ctít své kořeny. Chci zdůraznit, že bez přičinění starostů a obyvatel okolních obcí a měst by taková lidová slavnost vůbec nebyla. Všem, kdo se na slavnostech podílejí, moc děkuji. Mé díky patří ale také těm, kdo zpřístupňují historické památky, důležitou součást celého víkendu,“ uvedl uherskohradišťský starosta Stanislav Blaha.
Nechyběly tradiční prezentace jednotlivých mikroregionů, lidových řemesel, vinný stan na Masarykově náměstí nebo jarmark lidových uměleckých řemesel, na němž se představili i nositelé ceny ministra kultury Nositel tradice lidových řemesel a uherskohradišťské Ceny Vladimíra Boučka za zachování a rozvoj lidové umělecké výroby. Součástí slavností byla také Národní nominační výstava Slovácké vinařské podoblasti, která tentokrát nabídla rekordní počet – 513 nejlepších vín ze Slovácka.
Jedním z hostů slavností byla také velvyslankyně Čínské lidové republiky v ČR, Ma Keqing. „Slavnosti ve mně zanechaly hluboký dojem. Překvapilo mne, kolik lidí se jich aktivně účastní i to, jak dokáží prožívat jejich atmosféru. Je dobře, že Češi přikládají tak velký význam tradicím. Mimochodem právě tradice je společným jmenovatelem pro oba národy,“ prohlásila velvyslankyně.