1/ Co vaše strana, hnutí, volební subjekt považuje za stěžejní priority dalšího rozvoje Zlínského kraje?
Za hlavní prioritu politické linie v kraji považujeme podporu malým a středním podnikatelům, kteří díky doslova likvidačnímu nástupu nadnárodních firem ztrácí své postavení a i když chtějí konkurovat, nevyhnutelně zkrachují. Pro příklad můžeme uvést postupné ovládnutí retail trhu supermarkety a dalšími globálními firmami, kterým nedělá problém vést cenovou válku, dokud se nezbaví své lokální konkurence. Růst a prosperita lokálních podnikatelů povede k nárůstu zaměstnanosti i životní úrovně kraje a hlavně jeho obyvatel.
Za další priority považujeme např. dostavbu obchvatu kolem Zlína, což chtěl již T. Baťa, bezplatnost zdravotnických služeb pro seniory či obsadit důležité funkce v kraji lidmi s odpovídajícími morálními a oborovými kvalitami.
2/ Jaké jsou základní teze vašeho volebního programu? Čím chcete oslovit voliče ve Zlínském kraji?
Mezi základní prvky našeho programu patří jednoznačně vystoupení ze struktur EU a NATO, abychom si jako stát opět mohli o všem sami rozhodovat. Nesmyslné regulace a socialismus připomínající solidarita (např. při rozdělování uprchlíků) je pro nás absolutně nepřijatelná a ve finále se dotýká samozřejmě samotného kraje. O dotacích si myslíme, že jsou naprosto zbytečné a navíc, jsou to vlastně naše vlastní peníze, které zasíláme do Bruselu a ten zase nazpět nám, již bylo prokázáno, že získáváme mnohem méně peněžních prostředků, než kolik do EU zasíláme, jinými slovy, členství v EU je pro nás více než nevýhodné.
Mezi další ústřední prvky programu patří znárodnění strategických podniků v oblasti vody, elektřiny či plynu a to z toho důvodu, aby zahraniční vlastníci přestali finančně „ždímat“ a neustále navyšovat ceny těchto komodit pro občany republiky, kraje. Pro seniory chceme zařídit bezplatnou zdravotnickou péči, pro naše podnikatele chceme lepší prostředí pro jejich činnost, aby je nemohly nadále likvidovat v nepřekonatelné konkurenci nadnárodní subjekty, které doslova kolonizují celý náš domácí trh a vytlačují poslední zbytky lokálních podnikatelů, kteří jsou tím hlavním motorem hospodářského růstu a životní úrovně kraje. V oblasti dopravy chceme pokračovat ve výstavbě a dokončení obchvatu kolem Zlína, o což se pokoušel již T. Baťa.
3/ Které tři věci se podle vás za poslední čtyři roky ve Zlínském kraji nejlépe povedly?
Rekonstrukce ulice Mostní, rekonstrukce horního parku a dosáhnutí nízkého procenta ohledně nezaměstnanosti v kraji, zbavení, zákaz hazardu ve městech Otrokovice a Kroměříž.
4/ Které tři věci byly podle vás naopak krok špatným směrem, nebo se zcela nepovedly?
Tzv. trend „betonování“ stále více ploch ve městě a ztrácení typické zeleně, která je pro město typická, litujeme, že nedošlo k zákazu hazardních zařízení v hospodských zařízeních a pokud došlo, tak jen v centru města, lidem nedělá problém ujít pár desítek metrů a najít si místo, kde hrací automaty jsou, v Holešově neproběhly žádné zákazy hazardu, což nás také mrzí, přístup vedení kraje k této otázce také považujeme za tristní, další problém spatřujeme v otázce cen vody ve Zlíně, které jsou opravdu vysoké a navíc máme problém s tím, že veškeré hospodaření s vodou je v režii francouzského koncernu VEOLIA, které nad sebou nemá žádnou kontrolu a může si v podstatě dělat, co se mu zlíbí. Desítky milionů korun odtéká z kraje do zahraničí a o nějaké transparentnosti nemůže být ani řeč.
5/ Jaký volební výsledek v krajských volbách je pro vás reálný, jaký vás uspokojí?
Ve Zlínském kraji bychom do zastupitelstva chtěli pro začátek získat alespoň dvě křesla pro námi navrhované kandidáty. Víme, že naše strana je velmi mladá (2 roky existence), ale programem i názvem navazujeme na prvorepublikovou (Československou) Národní demokracii (členem např. První premiér ČSR – Karel Kramář), strana se později sloučila s dalšími stranami v národní alianci a z důvodu nacistické okupace zanikla. Takže rozhodně nejsme „extrémisté“, jak nás nálepkuje mediální mainstream. Za extremisty naopak označujeme my dnešní systémové strany, které ČR chystají na podstupovanou sebevraždu, jako se děje po celé západní Evropě v duchu neomarxistické/neolevicové ideologie všelidství. Naše strana je národně-konzervativní a vlastenecká, věříme, že většina lidí již mají dost podstupovat všemožné experimenty a sociální inženýrství páchané dnešními zastupiteli systémových stran.
6/ Kdo je pro vás po krajských volbách potenciálním koaličním partnerem? Domníváte se spolupráce na kraji je více o lidech tak jako ta „radniční“, nebo více o stranách jako ta celostátní?
Koaliční partner je pro nás kdokoliv, s kým se shodneme na důležitých otázkách našeho programu, jmenovat nikoho nebudeme, můžeme jen říct, že s klasickými systémovými stranami se rozhodně na podstatných věcech neshodneme.
7/ Jaký by měl být osobnostní profil hejtmana Zlínského kraje?
Hejtman zlínského kraje by měl být někdo, kdo má široký rozhled, osoba s nespočtem zkušeností, patřičným věkem a také, aby dokázal efektivně vést a kontrolovat své kolegy, specialisty na konkrétní tématiky v kraji. Určitě za sebou nesmí mít stranickou minulost spojenou s minulým režimem (neexistuje, aby byl před rokem 1989 členem KSČ). Myslíme si a víme, že pan Bc. Zdeněk Cekota tohle vše splňuje, proto je umístěn jako jednička kandidátky Národní demokracie ve Zlínském kraji. Za bývalého režimu byl pro svůj buržoazní původ šikanován (příbuznost s rodinou Tomáše Bati) a např. nemohl dostudovat gymnázium a jít na vysokou školu. Svou všeobecnou působností získal za celý svůj život majestátní přehled a odbornost v rozličných oborech a problematikách.