Před deseti lety byl Vsetíně zbourán pavlačový dům u vsetínské polikliniky. Z 60 plně obsazených bytů v domě hrůzy se podařilo pro 18 rodin najít bydlení ve městě. Dalších 36 rodin, které měly v převážné většině pravomocné rozhodnutí soudu k vystěhování bez náhrady, tak dostalo příležitost přestěhovat se do nových modulových bytů, které v lokalitě Poschlá vystavěla ve spolupráci s městem Vsetín firma Warex v celkové hodnotě 40 milionů korun. Zbývajících osm rodin se rozhodlo přijmout nabídku města k samostatnému bydlení v domcích mimo Vsetín a jeden nájemník byl vystěhován bez náhrady. Po deseti letech se zástupci dodavatelské firmy, města i médií znovu na sídlišti setkali. Mimo jiné se přesvědčili, že i po deseti letech užívání jsou modulové domy ve velmi dobrém stavu. Od roku 2006 se na Poschlé narodilo 96 dětí.
Neobvyklé bydlení, které mnozí zpočátku zpochybňovali a které budilo u veřejnosti nedůvěru, se časem na Vsetíně, ale i v jiných městech, osvědčilo a našlo široké využití. V současnosti se používá k ubytování studentů, provozování mateřských školek a jiného bydlení.
Nyní na Poschlé bydlí ve 36 bytech, z nichž je 24 dvojpokojových a 12 jednopokojových, celkem 158 lidí. „Důslednou prací zaměstnanců vsetínské radnice se platební morálka nájemníků na Poschlé velmi zlepšila a aktuálně činí dluh na nájemném necelých 20 tisíc korun,“ zdůraznil starosta Jiří Čunek, který před deseti lety stál u zrodu těchto obytných domů. „Těm nájemců, kteří nerespektovali nastavená pravidla a nedodržovali platební morálku, nebyla smlouva prodloužena. Za deset let tak bylo z Poschlé kvůli porušování pravidel a neplacení nájmu vystěhováno 25 rodin,“ připomenul starosta Jiří Čunek s tím, že v loňském roce byla nájemní smlouva ukončena dvěma rodinám. „V letošním roce si však nájemci svou platební povinnost plní, a tak jsme zatím nikomu výpověď z nájmu dát nemuseli,“ dodal starosta.