Do oprav otrokovického gymnázia investuje kraj přes čtyři miliony korun

OTROKOVICE - Krajští radní schválili další investice do školství. Mimo jiné se rozhodli podpořit Gymnázium Otrokovice, které se tak dočká nových učeben, serveru Zlin.cz to oznámila mluvčí hejtmanství Renata Janečková.

Otrokovické gymnázium získá díky finanční podpoře multimediální učebnu i učebnu chemie a biologie.

„Multimediální učebna vznikne přebudováním stávající učebny číslo 202. Ta bude vybavena moderní počítačovou, didaktickou a audio technikou, aby třída byla využitelná pro výuku všech stěžejních předmětů – především cizích jazyků a přírodovědných předmětů. Učebna bude též vybavena tiskárnou a dotykovými zařízeními,“ řekla Janečková.

Učebny chemie a biologie budou  pro změnu vybaveny novým nábytkem a dále budou doplněny o mediální prvky informačních technologií. „Na škole se přistoupí také ke zvýšení konektivity a zabezpečení internetu, provede se úprava toalet na WC pro handicapované a rovněž budou nakoupeny lavičky, stojany na kola a odpadkové koše, které vhodným způsobem dotvoří okolí školy,“ doplnila Janečková.

Všechny práce přijdou na 4,071 milionu korun, spolufinancovány budou z Integrovaného regionálního operačního programu a ze státního rozpočtu. Opravy se uskuteční během letních prázdnin příštího roku.