Muž v Hradišti skočil z mostu do řeky, musela být i zastavena vlaková doprava

UHERSKÉ HRADIŠTĚ – Několik hodin trvalo vyjednávání s mužem, který chtěl spáchat sebevraždu skokem do řeky z železničního mostu v Uherském Hradišti. O případu, který naštěstí neskončil tragicky, informoval server Zlin.cz policejní mluvčí Vladimír Malcharczik.

Oznámení o tom, že na kraji železničního mostu spojujícího Uherské Hradiště se starým Městem stojí muž a hodlá skočit do vody, přijali policisté v sobotu po deváté hodině.

„Na místo dorazily policejní hlídky i ostatní složky Integrovaného záchranného systému. Povolali jsme i policejního vyjednavače,“ popsal Malcharczik. Doprava na železniční trati musela být podle jeho slov po dobu zásahu zastavená.

„Když začal policejní vyjednavač s mužem komunikovat, ukázalo se, že jde o dvaatřicetiletého muže, který se v minulosti o stejný čin již pokusil,“ řekl policejní mluvčí.

Rozhovor trval až do tří hodin odpoledne. Ve chvíli, kdy se začaly připravovat speciální žebříky, po kterých by mohl muž bezpečně slézt z konstrukce mostu. Rozhodl se skočit do řeky. Na tuto situaci byli ale naštěstí připraveni hasiči, kteří zoufalce vzápětí z vody vytáhli a předali ho záchranářům.

Teprve pak mohl být provoz na železniční trati opět obnoven.