Týden vědy a techniky v Kroměříži umožní lidem vyzkoušet si na vlastní kůži protiatomový chemický oblek

KROMĚŘÍŽ - V Knihovně Kroměřížska se za několik dní uskuteční Týden vědy a techniky. Serveru Zlin.cz to oznámila mluvčí města Jaroslava Sílešová.

Týden vědy a techniky pořádá Knihovna Kroměřížska společně s Akademií věd ČR a Centrem odborné přípravy technické (COPT) Kroměříž. Lidé se mohou těšit na výstavu nejrůznějších technických modelů nebo budou moci nahlédnout do krytu pod knihovnou. „Kdo bude chtít, bude si moci vyzkoušet také protiatomový ochranný oblek,“ konstatovala Sílešová.

Akce zaměřená na propagaci vědy a techniky začne v kroměřížské knihovně v úterý 1. a potrvá do neděle 13. listopadu. Po celou dobu budou v knihovně k vidění technické výsledky prací studentů COPT Kroměříž a vše doplní také výstava knih. Po oba dva úterky a středy vždy od 9.00 do 14.00 hodin představí studenti COPT Kroměříž své výtvory v podobě nejrůznějších technických modelů, dronů a podobně, a to ve vestibulu knihovny a v konferenčním sále.

„Ve dnech 2. a  9. listopadu vždy v 16.00 hodin pak bude pro návštěvníky připravena možnost prohlédnout si kryt pod knihovnou a zkusit si rozpohybovat filtrační vzduchové zařízení nebo se obléci do protiatomového ochranného obleku. Prohlídka trvá přibližně 45 min a je zdarma,“ dodala Sílešová.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x