Do rekonstrukce obou památek se město mohlo pustit i díky podpoře Ministerstva kultury České republiky a Zlínského kraje.
Z programu Ministerstva kultury ČR byly v letošním roce restaurovány tři obrazy se sakrálními výjevy z božích muk v Rybárnách. Práce v hodnotě 125 tisíc korun provedla akademická malířka Vendula Látalová z Litomyšle. Dotace z Ministerstva kultury činila 100 tisíc korun. „Malba byla zestárlá, zkřehlá a místy zvednutá od povrchu. V rámci restaurování došlo k fixaci uvolněných částí k povrchu, ošetření desky proti rezavění, poté byly odstraněny nečistoty a laické přemalby a následně byla malba vyretušována a opatřena vrstvou s ochranou proti UV záření a proti vlhkosti,“ upřesnil Pášma.
Obnovy se dočkala i samotná stavba božích muk. Práce spočívající v sanaci vlhkosti, položení nové dlažby v bezprostředním okolí, opravě kovových prvků, přesklení vitrín, provedení obnovy omítky a položení nové krytiny provedla firma z Uherského Hradiště. Náklady na stavební obnovu v celkové výši 84 tisíc korun hradilo město. Celková obnova byla dokončena v polovině října vložením restaurovaných obrazů do výklenků božích muk.
Z Fondu Zlínského kraje získalo město Uherské Hradiště dotaci ve výši 42 tisíc korun na obnovu kříže v Jarošově Na Návsi. Poté, co město přispělo částkou 43 tisíc korun ze svého rozpočtu, mohl být kříž z roku 1901 očištěn a zbaven mnoha vrstev starých nátěrů. Restaurátor Filip Slezák z Bohuslavic u Zlína odstranil nevhodné cementové vysprávky a chybějící části domodeloval umělým kamenem. Povrch poté ošetřil prostředkem pro zpevnění kamene, barevně sjednotil a napustil hydrofobním prostředkem. Drobné detaily restaurátor pozlatil 24karátovým plátkovým zlatem. Akci podpořil také Zlínský kraj.
Kříž se skládá z podstavce se soškou Panny Marie ve výklenku, středové části s reliéfem kalichu a samotného kříže s tělem Krista. Na zadní straně je uvedeno, že počátkem minulého století byl pořízen nákladem obce a dobrodinců.