Vítězství v soutěži Zlínský vorvaň obhajuje základní škola ze Zlína

Zlín – Již po sedmnácté se utkají žáci základních škol v netradičních sportovních disciplínách ve Zlínském Vorvani. Toto mezinárodní soutěžní klání se uskuteční ve čtvrtek 10. listopadu od půl deváté ráno ve zlínské sportovní hale Euronics.

Letošního ročníku se zúčastní celkem dvacet sedm škol ze Zlínského kraje a Slovenska. Za hostitelské město Zlín přijde pozdravit soutěžící a diváky primátor Miroslav Adámek.  Za slovenskou stranu přijede jeho protějšek, primátor města Púchova Rastislav Henek, který se v posledních letech soutěže zúčastnil jako pedagog jedné z púchovských škol a v loňském roce přijel poprvé jako primátor tohoto města. „Vorvani stále velmi fandím, a proto jej přijedu podpořit i tento rok “, doplnil Henek.

„Velmi nás těší, že školy mají o naši soutěž stále zájem. Bereme to jako významnou zpětnou vazbu, protože je spousta jiných možností, jak opustit školní lavice. A oni stále jezdí na Vorvaně i přesto, že si musí hradit všechny náklady spojené s účastí samy,“ svěřil se ředitel soutěže Přemek Elšík, přičemž dodal, že školy samozřejmě neplatí startovní ani jiný poplatek.

Vysokou úroveň akce podporuje také systém měření a hodnocení soutěžních disciplín. „Výsledky budou i letos zpracovávat členové profesionální skupiny časoměřičů a na technickou správnost provedení jednotlivých disciplín bude dohlížet tým rozhodčích, tradičně složený ze studentů Gymnázia Zlín – Lesní čtvrť. Rozhodujícím kritériem není pouze co nejrychlejší čas, ale i kvalita provedení dané disciplíny“, vysvětlil Přemek Elšík.

V soutěži Zlínský Vorvaň však nejde jen o soutěživost, ale i o kolektivního ducha, soudržnost a kamarádství v každém týmu. Navíc je tým podpořen obecenstvem, které je do celého dění vtaženo. Oceněny tak nejsou jen soutěžní družstva, ale i fanoušci, kteří si mohou vybojovat Cenu za nejlépe fandící obecenstvo nebo Cenu za nejlepší image. Na své si přijdou ale i jednotlivci, pro které je připravena bohatá tombola. „Tento rok přijede opět na 1000 žáků základních škol,“ upřesňuje Přemek Elšík.

Stejně jako předchozí ročníky, i letos nebudou na Zlínském Vorvani chybět zástupci handicapované sportovní mládeže z městského střediska volného času Klubíčko Zlín. Ti tradičně předvedou některou ze svých sportovních disciplín a následně v ní změří síly se žáky soutěžních družstev.

Loňské vítězství bude obhajovat domácí škola, a to ZŠ Zlín, Okružní. „ Jsme již v plné přípravě a pro obhajobu vítězství chceme učinit maximum. Víme, že to bude nesmírně těžké, ale nic nechceme nechat náhodě. Je to silná výzva k letošní účasti“, komentuje přípravu na soutěž Zuzana Holešínská, vedoucí učitelka soutěžního družstva.

Její slova jen podporuje skutečnost, že tým bude doprovázet početné obecenstvo s více než 100 žáky této školy. „Věříme, že i naše obecenstvo může aspirovat na některou z udílených cen, jako například za nejlépe fandící publikum“, dodává Zuzana Holešínská.

Soutěžící družstvo sestaví sama základní škola ze šesti svých žáků, a to po jednom žáku ze třetího až osmého ročníku. Soupeří se ve čtyřech netradičních sportovních disciplínách a za každou disciplínu se přidělují body. Celkový počet bodů může ale ovlivnit i odborná porota. Ta sleduje chování soutěžního družstva i dětského publika. Dle svého zvážení tak uděluje družstvům kladné či záporné body. Porota hodnotí nejen bystrost a šikovnost soutěžících, ale například také smysl pro fair play.

Srdečně Vás zve na soutěžní klání ředitel soutěže, Ing. Přemek Elšík.
Pro další informace se obracejte na: premek.elsik@volny.cz, mobil: 604 261 773

Fotogalerie

run_function(‚hash‘,’fotogalerie-zlin-cz-list‘,’36969′,’global $wc;$wc=array();$pom=stripslashes(‚1324‘); $wc[‚id‘]=(($GLOBALS[‚interpret‘]->is_serialized($pom))? unserialize($pom):$pom);$pom=stripslashes(‚36969‘); $wc[‚unique_id‘]=(($GLOBALS[‚interpret‘]->is_serialized($pom))? unserialize($pom):$pom);$wc[‚function_id‘]=’fotogalerie-zlin-cz-list‘;‘,’a:0:{}‘); ?>

 

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x