Svůj podnikatelský záměr mohou zájemci otestovat v jubilejním ročníku soutěže Můj první milion

ZLÍNSKÝ KRAJ - Pro všechny zájemce o podnikání ve Zlínském kraji, kteří si chtějí otestovat svůj podnikatelský nápad a nastartovat své podnikání, je určena soutěž Můj první milion, která odstartovala svůj desátý ročník. Serveru Zlin.cz to řekla mluvčí krajského úřadu Renata Janečková.

Předmětem soutěže je zpracování podnikatelského záměru a jeho další rozvoj směrem k realizaci. Vyhlašovatelem a organizátorem je Technologické inovační centrum zřízené Zlínským krajem a Univerzitou T. Bati ve Zlíně, které se zabývá podporou inovačního podnikání ve Zlínském kraji.

„Můj první milion slouží především k motivaci a ke zvýšení zájmu mladých lidí o podnikání na území Zlínského kraje. Na tomto projektu mohou začínající podnikatelé získat cenné kontakty a především informace formou akceleračního programu, které jim pomohou jejich byznys plány zrealizovat,“ uvedla Daniela Sobieská, jednatelka Technologického inovačního centra.

Desátý ročník soutěže přináší jednu důležitou změnu – zájemci o účast v soutěži již nejsou omezeni věkem. Všechna ostatní pravidla zůstávají nadále nezměněna. Opět tedy bude tradiční rozdělení do dvou kategorií. Jedna je určena veřejnosti a studentům vysokých škol, druhá studentům středních škol. Neměnná zůstává i podmínka mít trvalé bydliště, místo studia, sídlo podnikání nebo místo realizace projektu ve Zlínském kraji.

Přihlášky do soutěže je možno podávat do 31. ledna. Do soutěže lze přihlásit i podnikatelský záměr/projekt, který je už realizován. Podmínkou je zahájení realizace projektu ne dříve než jeden rok před vyhlášením aktuálního ročníku soutěže. Při hodnocení se kromě originality a dobrého nápadu bere v potaz také inovační potenciál záměru, jeho realizovatelnost, kvalita zpracování či prezentace záměru před odbornou porotou. Na úspěšné soutěžící čekají finanční a věcné ceny v hodnotě 250 tisíc korun.

V loňském ročníku se do soutěže přihlásilo celkem 106 soutěžících se 75 podnikatelskými záměry. Obě čísla představují rekord v celé historii projektu. V první kategorii získal nejvyšší příčku projekt Doller Jiřího Doležala a Jana Emlera. Jde o nástroj, který v sobě kombinuje možnosti diáře s nástroji pro plánování a sledování osobního rozvoje. Podle autorů, studentů vysoké školy, původně Doller vyvíjeli pro sebe. Nyní ho nabízejí jako produkt všem zájemcům, kteří chtějí zvládnout time management, rozvíjet se a neustále posilovat motivaci.