Výstavám jsou vyhrazeny prostory ve 3., 14., 15. a 16. etáži. „Nejčastěji jeví zájem o možnost prezentovat svou činnost v našich prostorách různé neziskové organizace, školy zřizované Zlínským krajem, amatérští výtvarníci a fotografové. Určitě je dobře, že krajský úřad slouží i k těmto účelům, protože řada výstav představuje pozoruhodné veřejně prospěšné projekty. Kromě výstav poskytujeme prostory také pro pravidelné charitativní prodeje,“ sdělil ředitel krajského úřadu Vladimír Kutý.
V nejbližší době, 7. prosince, se například v budově krajského úřadu uskuteční prodej vánočních růží organizovaný občanským sdružením Šance na podporu léčby onkologicky nemocných dětí, dále budou – během adventní doby – následovat dobročinné prodeje výrobků chráněných dílen.
Pokud jde o výstavy, zájem ze strany organizací a jednotlivců je značný, obvyklá čekací doba, než se uvolní termín, se pohybuje v řádu měsíců až jednoho roku. „Nad některými výstavami přebírají záštitu členové krajské rady podle tematického zaměření. V letošním roce se v naší budově uskutečnilo téměř 30 samostatných výstav, asi polovina z nich byla provázena i slavnostní vernisáží, “ doplnila Lenka Sedláková, vedoucí oddělení vnějších vztahů Kanceláře hejtmana.
Standardní doba trvání výstavy je jeden měsíc, přičemž poskytnutí prostor a panelů není zpoplatněno. Náklady na instalaci výstavy, propagaci, případně vernisáž jsou plně v režii vystavujících. Krajský úřad pak zajišťuje propagaci výstav.
O tom, že v Baťově mrakodrapu bývají k vidění zajímavé a pozoruhodné exponáty, svědčí fakt, že se z nich ve dvou případech rekrutovaly dárky, jimiž byl obdarován jednak prezident republiky Miloš Zeman při své podzimní návštěvě Zlínského kraje a také vítěz ankety Osobnost Zlínského kraje – lékař Jan Šternberský. Džbány pro prezidenta republiky byly v budově Zlínského kraje vystavovány v září letošního roku v rámci prezentace Umění a řemeslo – u příležitosti oslav 50 let Střední odborné školy Luhačovice. Šlo o část maturitní práce žákyně této školy Michaely Vašíčkové. Džbány byly vyrobeny keramickou technologií RAKU, která je odlišná od běžně pálené tradiční keramiky. Kořeny této technologie pocházejí z Japonska a škola tuto zvláštní metodu používá jako jedna z mála keramických dílen na Zlínsku. Obraz Šťastný přístav od zlínské rodačky Petry Bobalové (využitý později jako prezent pro Osobnost Zlínského kraje) byl vystaven ve 14. etáži mrakodrapu v rámci výstavy Svět jinýma očima, kde svá výtvarná díla představili lidé s poruchou autistického spektra.