V Kroměřížské nemocnici lidem mimořádně vyšetří plíce i bez předchozího objednání

KROMĚŘÍŽ - Plicní oddělení Kroměřížské nemocnice chystá tento týden speciální preventivní akci, v rámci které lidem zdarma a bez předchozího objednání vyšetří plíce. Serveru Zlin.cz to řekla mluvčí nemocnice Veronika Klímová.

Další z řady osvětových akcí, jejichž cílem je prevence vážných onemocnění, připravuje plicní oddělení Kroměřížské nemocnice na tento čtvrtek a pátek, tedy 24. a 25. listopadu. Po oba dva dny budou mít lidé možnost bez předchozího objednání absolvovat bezplatné vyšetření na příznaky takzvané chronické obstrukční plicní nemoci.

„Plicní ambulance bude zájemcům k dispozici v těchto dnech od 7.00 do 14.30 hodin a nabídne cílená vyšetření plic. Ta jsou určena jak pro ty, kteří na sobě pozorují dechové potíže, tak pro zájemce, kteří chtějí zjistit, jak na tom aktuálně jejich plíce jsou,“ poznamenala Veronika Klímová.

Chronickou obstrukční plicní nemocí jsou ohroženi především kuřáci nebo lidé, kteří pracují v zakouřeném či prašném prostředí, nebo v rámci svého povolání manipulují s chemikáliemi. „A právě zejména pro tyto rizikové osoby jsou preventivní dny určeny,“ dodala mluvčí nemocnice.

 

--> --> --> --> -->