Kroměřížská nemocnice dostala od Nadace Křižovatka 10 monitorů dechu

KROMĚŘÍŽ – Deset monitorů dechu získalo dětské a novorozenecké oddělení v Kroměřížské nemocnici. Dostalo je od Nadace Křižovatka, sdělila serveru Zlin.cz mluvčí nemocnice Veronika Klímová.

Monitory dechu budou sloužit dětem. „Jsou to citlivé přístroje, které mají omezenou životnost. Proto hledáme podporu u sponzorů a dárců i v jednotlivých regionech, abychom pomohli zajistit kontinuální obnovu,“ uvedla ředitelka Nadace Křižovatka Štěpánka Pokorníková.

Nadace získala peníze od sponzorů na jejich nákup. „Konkrétně pro Kroměřížskou nemocnici poskytly prostředky České dráhy a Plastika,“ poznamenala mluvčí Klímová.

Do Kroměřížské nemocnice putovaly monitory dechu bezmála za 30 tisíc korun. „Nadace Křižovatka se jako jediná nadace v České republice po celých 20 let své existence věnuje podpoře povědomí veřejnosti o syndromu náhlého úmrtí kojenců a možnostech ochrany ohrožených dětí do jednoho roku věku. Díky dárcům a sponzorům pomáhá nadace vybavit české nemocnice a porodnice monitory dechu Babysence, který je registrován u ministerstva zdravotnictví jako zdravotnická pomůcka a prošel několikaletými klinickými testy,“ objasnila Klímová.

Monitor dechu podle ní hlídá nejen apnoické pauzy, tedy momenty bez dechu, ale taky jakékoliv nepravidelnosti dechu dítěte. „Okamžitě spustí alarm, aby přivolal pomoc a umožnil její včasné poskytnutí. Během svého působení se nadaci podařilo zajistit monitory dechu pro nemocnice a porodnice skoro za 27 milionů korun,“ dodala Klímová.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x