Šestaosmdesátileté ženě ze Zlína zazvonil doma telefon a v něm se ozval údajný vnuk s prosbou o 330 tisíc korun. Paní bylo divné, že má vnuk jiný hlas, ale uklidnil ji, že je nachlazený. Nezarazilo ji ani to, že chtěl peníze nejprve na dluhy a pak na dárky. Žena „vnukovi“ řekla, že doma tolik peněz nemá a ten ji poslal, aby je přepočítala. Když znovu zavolal, sdělila mu, že má doma 37 tisíc korun. Muž jí tedy řekl, ať jde na poštu a peníze mu pošle na jeho jméno. Aby akci urychlil, poslal pro ni taxi. Žena vzala peníze a nasedla do vozidla, kde se taxikáři svěřila s tím, kam jede a proč. Tomu se celý příběh nezdál, poprosil ji o číslo na jejího syna a u toho ověřil, že se jedná o podvod. Ženu si převzal její syn a odvezl ji zpět domů.
„Jde už o druhý velmi podobný případ, který kriminalisté ve Zlíně šetří. Tentokrát se pachatel dopustil trestného činu podvod ve stadiu pokusu s trestní sazbou až pět let odnětí svobody,“ poznamenala Kozumplíková.
Policie seniory znovu před podobnými praktikami zlodějů varuje. Lidé by si v takových případech měli vždy zpětným telefonátem ověřit, zda je o půjčku skutečně žádá jejich příbuzný, nikdy by neměli dávat peníze cizímu člověku a v žádném případě by si neměli pouštět domů neznámé osoby. „Senioři by také neměli podepisovat bez porady s rodinou závazné dokumenty o převodu majetku či peněžních půjčkách nebo bezhlavě měnit poskytovatele elektřiny, plynu, telefonních služeb a podobně,“ dodala policejní mluvčí.