Slovácké divadlo čeká premiéra slavného Marvinova pokoje

UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Slovácké divadlo v Uherském Hradišti chystá jednu z prvních premiér letošního roku. V sobotu 7. ledna uvede slavný Marvinův pokoj, serveru Zlin.cz to řekl herec a mluvčí divadla Josef Kubáník.

Inscenace pojednává o dvou sestrách, které po dvaceti letech odloučení opět sblíží nemoc jedné z nich. Hru nastudoval režisér Michal Zetel.

„Příběh o životě a umírání psal Scott McPhersonav době, kdy sám umíral, s obdivuhodným humorem a lehkostí. V New Yorku hra získala Drama Desk Award za nejlepší hru roku 1992. Recenzent New York Times označil hru za jednu z nejzábavnějších a přitom nejmoudřejších a nejdojemnějších her,“ uvedla k Marvinovu pokoji dramaturgyně Iva Šulajová a připomenula jeho slavnou filmovou podobu. „V roce 1996 vznikla úspěšná filmová verze, v níž si zahrály hollywoodské hvězdy Meryl Streepová, Diane Keatonová, Robert De Niro i Leonardo DiCaprio.“

Režisér Michal Zetel se však úspěšným filmem, jenž představitelkám hlavních rolí vynesl nominace na Oscara i Zlatý Globus, inspirovat nenechal. „Já jsem ten film nikdy neviděl. Podle mých informací se ale hra v mnoha ohledech značně liší, protože producenti filmu nakonec významně přitlačili na jednu výkladovou rovinu proti původnímu záměru autora, takže moc nedává smysl ta díla srovnávat,“ tvrdí režisér. Jedním dechem ale vyzývá diváky, aby se mu s případnými postřehy svěřili. „Přijďte se k nám na Marvina podívat a pak mi povězte, jak se to má s tím filmem,“ řekl Michal Zetel.

Marvinův pokoj je především velkou hereckou příležitostí pro dvě herečky. V Uherském Hradišti je dostaly Jaroslava Tihelková a hostující Dana Růžičková. „Jak popsat Bessie? Je to člověk, který svůj osobní život obětoval péči o nemocného otce a tetu. Má pečovatelské sklony a pocit obrovské zodpovědnosti, ale možná se bojí žít svůj vlastní život,“ zamyslela se nad jednou z hlavních postav Jaroslava Tihelková.

V dalších rolích se představí David Macháček, Monika Horká, David Vaculík, Martin Hudec a Petra Staňková. Výprava pochází z dílny Evy Jiřikovské, hudbu napsal Mario Buzzi. Premiéra Marvinova pokoje v překladu Dany Hábové začne v sobotu 7. ledna v 19.00 hodin.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x