Provodovjanky ve světě. Tři příklady hodné pozornosti

PROVODOV - Dívky z Provodova se ve světě nemůžou ztratit. Ale je dobré, dát o sobě vědět. Vědoma si základní myšlenky, připravila jedna z nich, Marie Zvoníčková, v útulné poutní hospůdce Na Malenisku zajímavý pořad, kde se o platnosti tohoto tvrzení přítomní přesvědčily měrou vrchovatou. Tohle se povedlo, vážená paní doktorko věd lidských i filosofických.

Silva Valeriánová pobyla coby studentka oboru všeobecná sestra na UTB půl roku na studijním pobytu v Řecku. V Larise se jí líbilo i dařilo, Řekové a Moraváci jsou prý hodně podobní, otevření i pohostinní. Její fotografie z Meteor či Soluně to jen potvrdily.

Na jihu Nového Mexika ve Spojených státech prožila rok Marie Slováková. Tahle mladičká Provodovjanka mimo jiné reprezentovala školu na atletickém mistrovství tamních středních škol a nevedla si vůbec špatně. Důkazem je nejen její páté místo v hodu oštěpem.

Lucie Čižmářová zase dává o vesnici na pomezí Slovácka a Valašska vědět jinak.

Už od roku 2014 realizuje společně s dalšími odborníky záchranný zoologický program. Jde o to pomoci vybudováním rehabilitačního střediska ohroženému druhu opic – outloni váhavému. Lucka působí v daleké Indonésii, svůj tábor rozbila spolu s přítelem a šesti domorodci na Sumatře.

Lucie patří mezi odhodlané: „Když chceme a snažíme se, můžeme dát věci do pohybu a pomoci světu,“ říká dívka, která se koncem ledna znovu vydá za svým zatím životním posláním.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x