Hledaný muž si ustlal na zastávce MHD

ZLÍN – O štěstí mohou mluvit jak zlínští městští policisté, tak muž, kterého našli ležet na zastávce trolejbusu ve Zlíně Přílukách. Ti první se radovali, že v jejich síti uvíznul hledaný hříšník, on zas mohl mít radost z toho, že díky nim v chladné noci venku neumrznul, informoval server Zlin.cz první zástupce ředitele Městské policie Zlín Pavel Janík.

Ono šťastné shledání se odehrálo podle Janíka před desátou hodinou večer.

„Pár minut před půl desátou přijalo stálé operační centrum Městské policie Zlín oznámení z místní části Příluky. Zde se měl na obratišti městské hromadné dopravy nacházet ležící podnapilý muž, kterému v důsledku velmi nízkých venkovních teplot hrozilo poškození zdraví. Na místo proto zamířila nejbližší motorizovaná hlídka,“ vypověděl první zástupce ředitele Městské policie Zlín.

O necelých deset minut později strážníci zjistili, že se jedná o dvaapadesátiletého muže ze Štěpánova, který klečel vedle sloupu trakčního vedení. Dotyčný byl podle Janíka bez viditelného zranění, na nic si nestěžoval a dokázal kontrolovat své chování.

„Jeho odchodu z místa však bránila skutečnost, že jeho osobní údaje figurovaly v databázi osob, na něž byl soudem vydán příkaz k zatčení. Strážníci jej proto předali k dalšímu opatření kolegům z republikové policie,“ uvedl první zástupce strážníků. Co dělal hledaný muž ve Zlíně, čím se provinil, jak dlouho jej policie hledala a zda šlo o recidivistu, první zástupce ředitele Městské policie Zlín neprozradil.

Doufejme tedy, že předaného podnapilého dvaapadesátníka kolegové z republikové policie opatří k všeobecné spokojenosti.