Zlínský magistrát se rozsvítí ve zlaté barvě na podporu onkologicky nemocných dětí

ZLÍN – Magistrát Zlína se 18. února rozzáří ve zlaté barvě na vyjádření podpory onkologicky nemocných dětí. V tento den se v Praze uskuteční akce s názvem Den dětské onkologie, ke kterému se mohou připojit další instituce rozsvícením ve zlaté barvě, sdělil serveru Zlin.cz Lukáš Fabián z tiskového střediska zlínského magistrátu.

Cílem je šířit povědomí o problematice dětské onkologie, představit pokrok v léčbě nádorových onemocnění a vzdát poctu dětským pacientům a jejich rodinám. „Je pro nás ctí připojit se k tomuto projektu. Pokud můžeme, rádi pomůžeme. Platí to i pro další projekty, které pomáhají zachraňovat lidské životy,“ uvedl zlínský primátor Miroslav Adámek.

Samotný Den dětské onkologie se uskuteční v Praze na Václavském náměstí a na náměstí Václava Havla. Připojit se mohou i další města nebo instituce nasvícením významné budovy zlatou barvou. „Právě zlatá barva je celosvětovým symbolem dětské onkologie. Nasvícení významných objektů a monumentů ve městech napříč Českou republikou navazuje na celosvětovou kampaň nazvanou Light UP Hope Light It Up Gold,“ řekl Fabián.

V České republice onemocnění některou z onkologických nemocí 350 dětí ročně. Úspěšnost léčby je přes 80 procent. „Zlín dlouhodobě podporuje i další projekty, které přispívají k léčbě onkologicky nemocných dětí. Patří mezi ně cyklotour Na kole dětem velocipedisty Josefa Zimovčáka, Den pro Zuzanku nebo podpora dárcovství kostní dřeně, ke které patří i charitativní prodej vánočních růží,“ dodal Fabián.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x