Baťův mrakodrap ve Zlíně nabízí výstavu proměn v regionu

ZLÍN – Výstavu proměn chátrajících staveb v důstojné objekty s užitečnou náplní ve Zlínském a Jihomoravském kraji nabízí Baťův mrakodrap ve Zlíně. K vidění je zdarma ve 3. etáži do konce února, sdělil serveru Zlin.cz Jan Vandík z tiskového oddělení zlínského hejtmanství.

Putovní výstava nazvaná Má vlast cestami proměn ukazuje kromě obnovy zastaralých budov i zkrášlení náměstí, návsí, nádraží a sakrálních staveb. „Všechno, co lze na výstavě vidět, je možné vidět i ve skutečnosti. Výstava je tedy svědectvím o úctyhodné práci lidí na zvelebování našeho společného domova,“ uvedla Drahomíra Kolmanová z Asociace Entente Florale CZ – Souznění, která výstavu uspořádala ve spolupráci s Národní kulturní památkou Vyšehrad a dalšími partnery.

Zlínský kraj se na výstavě prezentuje interiéry krajské knihovny, galerie a muzea, které sídlí ve zrevitalizovaných prostorách Baťova institutu ve Zlíně. „Dále se za Zlínský kraj představuje zrekonstruovaná železniční stanice v Uherském Brodě, revitalizace centrální části Bojkovic, Jurkovičova rozhledna u Rožnova pod Radhoštěm, náměstí Velké Moravy ve Starém městě, opravená školka ve Zlámanci, Sad Komenského a Zlínský klub 204 ve Zlíně, zateplené budovy Krajské nemocnice T. Bati a proměna Hvězdárny ve Valašském Meziříčí,“ vyjmenoval Vandík.

Z Jihomoravského kraje je to například obnova Slovanského hradiště v Mikulčicích, zrekonstruovaná fontána na zámku v Bučovicích nebo úprava zámecké zahrady v Mikulově.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x