Nové prostory poslouží klientům keramického a textilního ateliéru, který v Otrokovicích funguje od roku 1999. „Prostory jsou nyní větší a zcela bezbariérové. Ateliér se posouvá více do běžného prostředí a získává charakter místa, kde lidé obvykle pracují. Změna místa vytváří lepší příležitosti naplňovat základní cíl sociální služby, a to připravit lidi se zdravotním postižením na vstup na trh práce,“ konstatovala Jana Chovancová, vedoucí dílny.
Součástí sociální služby je i tréninková kavárna Café Naděje a takzvaná Svačinkárna, které začaly fungovat v předchozích letech v reakci na vyvíjející se potřeby klientů. „Abychom zajistili klientům připraveným na zaměstnání přímý most do reálného života, založila Naděje obecně prospěšnou společnost, která vytváří chráněná pracovní místa. Někteří klienti ale odcházejí do nechráněného zaměstnání,“ sdělila metodička otrokovické Naděje Martina Langerová, která stála u zrodu chráněného zaměstnávání.
Přesun sociálně terapeutické dílny do nových prostor je součástí rozvoje otrokovické pobočky Naděje. Další významnou změnou je připravované otevření nových prostor chráněného bydlení. Během měsíce února ve vile v centru Otrokovic najde bydlení dalších osm klientů, kteří doposud žili v Domově pro osoby se zdravotním postižením. „Všechny tyto kroky mají za cíl pomoci našim klientům žít kvalitnější a samostatnější život podobný životu jejich vrstevníků,“ dodal Pavel Polák, oblastní ředitel Naděje.