Priority vyplynuly z Krajského akčního plánu rozvoje vzdělávání. „Pozornost chceme zaměřit zejména na polytechnické vzdělávání, kariérové poradenství, odborné vzdělávání, spolupráci se zaměstnavateli, podnikavost, inkluzi, ale také na podporu výuky cizích jazyků nebo zvyšování kompetencí v oblasti informačních a komunikačních technologií,“ nastínil Petr Gazdík, radní Zlínského kraje pro školství.
Krajský akční plán rozvoje vzdělávání Zlínského kraje je zaměřen především na střední a vyšší odborné školy, některé z výše uvedených oblastí však budou podporovány také v základních a mateřských školách i v neformálním a zájmovém vzdělávání.
Dokument obsahuje také návrhy konkrétních projektů. Jedním z nich je projekt, který má vést k zatraktivnění výuky technických a přírodovědných předmětů, a to například prostřednictvím on-line aktivit škol, kdy na jednom úkolu bude pracovat více škol nebo větším propojením škol a firem formou exkurzí či stáží žáků. Pro propagaci polytechnického vzdělávání by chtěl kraj využít i takzvaných ambasadorů, tedy úspěšných a známých lidí ve svých oborech, kteří by propagovali svůj obor, vedli volnočasové aktivity, zaštiťovali projektové dny a podobně.
K větší čtenářské a matematické gramotnosti má zase přispět projekt, mezi jehož aktivity by měly patřit podpora tvorby školních časopisů a přehlídek školních divadelních souborů, realizace E-knihovny (půjčování elektronických knih) či akce Noc s Pythagorem (obdoba akce Noc s Andersenem zaměřená na matematiku). Projekt na podporu jazykové výuky pak počítá s větším využitím rodilých mluvčích a informačních technologií pro výuku cizích jazyků nebo s realizací tematických projektových dnů a soutěží (například na téma Zahraniční kuchyň, Najdi si kamaráda v zahraničí a podobně).