Press cup: díl dvacátý druhý

ZLÍN - Nejstarší amatérský fotbalový turnaj v hale, Press cup, se ve zlínské Sportovní hale Euronics odehraje v sobotu 18. března už po dvaadvacáté. Letošní obsazení je přímo skvostné a do jisté míry prošlo obměnou.

„Loni se nám na turnaji docela dařilo a hodně líbilo, požádali jsme proto organizátory ze zlínského Syndikátu novinářů o divokou kartu i pro náš druhý tým, s radostí jsme kvitovali, že nám bylo vyhověno,“ těší se na akci primář Novorozeneckého oddělení Krajské nemocnice Tomáše Bati, aktivní hráč, kapitán lékařského A týmu a velmi kvalitní fotbalista Jozef Macko.

Úplným nováčkem je tým starostů. „Pozor, máme v týmu několik mistrů Evropy a možná i nejzkušenějšího fotbalistu, stále aktivního člena FAČRu, starostu Rusavy Bohumila Škarpicha, prvního muže obce. S mladíky si to i po šedesátce v zadních řadách rozdá jako rovný s rovnými,“ hlásí kapitán týmu, starosta Březnice Josef Hutěčka.

Malé problémy naopak hlásí brilantní nahrávač, šéf novinářského týmu, reportér TV Prima Robert Heč. „Na redakčním stole se mi vrší omluvenky, ale zvládneme to. I když hledat mezi žurnalisty aktivní hráče je rok od roku podobnější hledání jehly ve fůře sena.“

Tentokrát vzhledem k jiné akci budou chybět vždy výborní policisté. „Je to jen mimořádná absence, přijdeme ovšem reprezentovat společně s kolegyní Luckou Javoříkovou alespoň do hlediště, příští rok jsou naši hoši zpět,“ poznamenává policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Dalšími účastníky budou zástupci Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje, Pivovaru Černá Hora se vzorky vynikajícího moku, Magistrátu města Zlína v čele s primátorem Miroslavem Adámkem, který tradičně převzal záštitu a také Pragokoncertu. „Jde o srdeční záležitost, vždy se účastníme rádi, věřím, že i letos budeme patřit k nejlepším,“ dodává ředitel Jiří Daron.

Specifikou oblíbené akce je i občerstvení, které jinde nenajdete.

„Uměleckým vedoucím“ a výrobcem jedinečné pomazánky je řadu let Michal Medvídek – Kratochvíl, který také vládne občerstvovací zóně. Tentokrát bude chybět. „Je mi líto, stal jsem se ale dědečkem a tak mám i jiné povinnosti. Ale zastoupí mne stejně zkušený kamarád Michal Vrček. Je docela mladý, ale již zkušený, dědou bude až za pár měsíců a tak se všichni mohou těšit na jeho dokonalý servis,“ směje se úžasný kuchař.

22. ročník Press cupu začíná v sobotu 18. března v 8.30. Ceny pro nejlepší týmy i jednotlivce předají zástupci Syndikátu novinářů kolem půl čtvrté odpoledne.