Zimní údržba stála letos Luhačovice dvakrát víc než vloni

LUHAČOVICE – Malebná Ladovská zima se letos Luhačovicím, a nejen jim, prodražila. Sníh totiž zasypával ulice častěji a více, informoval server Zlin.cz Nikola Synek z luhačovické radnice.

„Loňská a předloňská zima představovaly co do výjezdů a nákladů zhruba 45 procent objemu zimy letošní. Tuto zimu stála údržba 815 000 korun, v čemž je zahrnuta cena hodinového nasazení mechanizmů, cena posypového materiálu a mzdové náklady na pohotovost devíti pracovníků,“ shrnul data platná k 13. březnu ředitel Technických služeb Luhačovice Josef Pučalík.

Dále sdělil, že zasahovat na odstraňování závad ve sjízdnosti a schůdnosti v rámci zimní údržby museli v této zimní sezóně pracovníci technických služeb poprvé až v půli loňského listopadu. „Zatím poslední zásah pak proběhl 25. února. Celkem bylo dosud za sezónu 35 výjezdů, při kterých se spotřebovalo cca 350 tun posypového materiálu,“ doplnil Pučalík.

Přitom je ale nutné dodat, že odhrnování sněhu a zajištění sjízdnosti některých komunikací v lázeňském městě nemají na starost jen technické služby. U silnic, které nejsou místními komunikacemi a jsou v majetku kraje, se stará o údržbu Správa a údržba silnic Zlínska. I vzhledem k tomu mohly být ve stejný čas některé silnice například už odhrnuté a jiné ještě ne.

„Koordinace se Správou a údržbou silnic se nezajišťuje, protože každá z organizací má jiné pořadí a časové nasazení techniky. Technické služby Luhačovice udržují místní komunikace s ohledem na technické vybavení a ekonomiku provozu, v souladu se schváleným plánem zimní údržby, kde je stanoveno pořadí důležitosti a časové pásmo nasazení prostředků,“ vysvětlil Pučalík.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x