V Otrokovicích se pustili do hubení hlodavců

OTROKOVICE - V Otrokovicích začala v těchto dnech jarní etapa celoplošné deratizace. Serveru Zlin.cz to oznámila mluvčí města Romana Stehlíková.

Obyvatelé Otrokovic mohou na odbor rozvoje města nahlásit případná ohniska výskytu hlodavců (nory, uhynulé hlodavce a podobně). „Zároveň vyzýváme podnikatelské subjekty, jejichž provozovny se nacházejí na území města, aby se v zájmu maximální účinnosti prováděného deratizačního zásahu zapojily do této akce,“ řekla Marie Zahradníčková z odboru rozvoje města.

Při deratizaci se používají nástrahy chráněné bezpečnostní složkou Bitrex. Použití bezpečnostní složky slouží zejména k ochraně lidí, psů a koček. Látka u nich reaguje jako hořčina, která se nedá pozřít a je ihned vyvržena ven. Hlodavci ji však nevnímají.

Návnady nejsou volně přístupné. V domech jsou jako ochrana před domácími zvířaty umísťovány deratizační staničky s nástrahami. Nástrahy se pokládají do kanalizace, do šachet, které jsou opatřeny těžkým víkem. V norách na venkovních plochách se nástrahy zakopávají.

„Pravděpodobnost, že pes pozře nebo zakousne přiotráveného hlodavce je malá, ale pokud se tak stane, je vhodné informovat veterinárního lékaře, který ví, jak v tomto případě postupovat. Městský úřad Otrokovice spolupracuje s veterinářem Rudolfem Macem, Prostřední 417, Otrokovice, mobil: 777 133 832, který je seznámen s použitou deratizační látkou i jejími účinky,“ informovala Marie Zahradníčková.

Město zajišťuje deratizaci pouze v budovách a na pozemcích, které jsou ve vlastnictví města Otrokovice. Deratizaci pozemků v soukromém vlastnictví si musejí zajistit jejich majitelé na vlastní náklady.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x