Agresivní otec nejprve škrtil syna a pak se pustil do strážníka

ZLÍN - Zlínští strážníci museli zasahovat v bytě na Jižních Svazích ve Zlíně, kde opilý otec škrtil svého syna. Když strážníci přijeli situaci zklidnit, sami se stali terčem útoku rozzuřeného muže, serveru Zlin.cz to řekl zástupce ředitele Městské policie Zlín Pavel Janík.

Pomoc městské policie si vyžádala manželka útočníka a matka napadeného. Sama své blízké nedokázala od sebe odtrhnout, a protože muž syna škrtil, měla vážné obavy o jeho život. Když se ale do bytu dostavili strážníci, otočil svou zlobu naštvaný otec i proti nim

„Na krku osmadvacetiletého syna byly zjevné stopy po škrcení. Poté, co hlídka zkontrolovala zdravotní stav napadeného, přišel k ní i dvaapadesátiletý otec. Hned na úvod strážníky ujistil, že si na ně bude stěžovat a o několik chvil později se pokusil jednoho ze strážníků i napadnout. Hlídka proto použila k ochraně své vlastní bezpečnosti donucovací prostředky a muž skončil s pouty na rukou,“ konstatoval Janík.

Až když byl agresivní otec zpacifikován, svěřil se strážníkům, že syna napadl kvůli svým osobním výhradám k životnímu stylu, který jeho potomek vede. Co ho ale přimělo k útoku na městské policisty, už neřekl. Případ si převzali republikové policisté.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x