Valašské Klobouky se v sobotu ponoří do tmy

VALAŠSKÉ KLOBOUKY - Na sobotu 25. března připadá letošní Hodina Země, která ve večerních hodinách zhasne nasvícení význačných historických památek a pouliční osvětlení napříč českými i zahraničními městy. K celosvětové kampani na podporu povědomí o klimatických změnách se připojí i Valašské Klobouky, serveru Zlin.cz to oznámila mluvčí města Lenka Zvonková.

V rámci kampaně bude ve Valašských Kloboukách vypnuto nasvícení kostela Povýšení svatého Kříže, kaple svatých Cyrila a Metoděje a také areálů městských společností. Hodina Země, po kterou bude zhasnuto, je stanovena jednotně na dobu od 20.30 do 21.30 hodin.

„Cílem Hodiny Země je upozornit na klimatické změny a také na vliv spotřebitelského chování lidí na životní prostředí. Současně to jednorázovým uspořením energie za svícení nekončí, důležité také je, aby účastníci pracovali na svých vlastních závazcích o ochraně klimatu,“ uvedla starostka Eliška Olšáková. Dodala, že Valašské Klobouky dlouhodobě podporují šetrnost k životnímu prostředí, například zateplováním veřejných budov, instalací LED svítidel veřejného osvětlení i aktuálně řešenou problematikou zasakování srážkové vody namísto jejího odvedení do kanalizace.

Hodina Země se zapsala do historie jako nejrozsáhlejší dobrovolná akce, která připomíná nutnost snížení příspěvku lidstva ke změnám klimatu. Po celém světě se do ní zapojuje na 170 zemí, v nichž zhasíná více než 12 000 památek. V České republice se k hodinovému zhasnutí přidávají obce, firmy a také jednotlivci, kteří mohou držet černou hodinku ve svých domovech.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x