Nejlepší webové stránky mají ve Vsetíně, Horní Lhotě a Valašských Kloboukách

ZLÍNSKÝ KRAJ - V krajském kole soutěže Zlatý erb o nejlepší webové stránky a elektronickou službu letos zvítězily Vsetín, Horní Lhota a Valašské Klobouky. Serveru Zlin.cz to uvedla mluvčí kraje Renata Janečková.

V kategorii měst zvítězil Vsetín, mezi obcemi se z prvenství radovala Horní Lhota, cena za nejlepší elektronickou službu putuje do Valašských Klobouk. Všichni tři vítězové postupují do celostátního kola soutěže.

„Vybrat z nabídky webových stránek ty nejlepší nebylo vůbec jednoduché, neboť se ukázalo, že všichni přihlášení naplno využívají možností, které jim skýtají nové formy komunikace směrem k veřejnosti, a umějí s těmito moderními nástroji velmi dobře pracovat. Vytvořit kvalitní webové stránky a zejména pak udržovat jejich chod a neustále je naplňovat aktuálními informacemi však není nic jednoduchého, a proto bych chtěl velmi poděkovat všem, kdo mají tuto činnost v našich městech a obcích na starost a často se jí věnují i nad rámec svých pracovních povinností,“ řekl radní Petr Gazdík, který byl zároveň předsedou krajské odborné poroty.

Soutěž Zlatý erb organizuje ve spolupráci s jednotlivými kraji a dalšími partnery spolek Český zavináč. V kategorii nejlepších webových stránek měst a obcí hodnotí odborná porota v krajském kole například zveřejňování povinných základních i rozšiřujících informací, stejně jako doporučených a doplňkových informací, dále úřední desku, ovládání a přehlednost webu, jeho výtvarné zpracování či podporu zobrazení na mobilních zařízeních. V rámci kategorie Smart City a nejlepší elektronická služba jsou hodnoceny užitečnost služby a inovativnost řešení.

Soutěže se aktivně účastní obce a města z celé České republiky. Celkově se letos zapojilo 504 přihlášených projektů obcí a měst včetně elektronických služeb, ve srovnání s minulým ročníkem se počet soutěžících navýšil o více než 50 procent. Ve Zlínském kraji bylo do soutěže přihlášeno celkem 29 webových stránek měst a obcí a 23 elektronických služeb, což je v přepočtu na celkový počet měst a obcí v kraji (307) nejvyšší účast ze všech krajů. „Pokud započítáme i čtvrtou kategorii (nejlepší web s turistickou prezentací), která bude hodnocena pouze na celostátní úrovni, bylo celkově ve Zlínském kraji přihlášeno 61 projektů. V této čtvrté kategorii uspěly z přihlášených projektů ze Zlínského kraje dva, které se budou ucházet o Cenu ministryně pro místní rozvoj za nejlepší turistickou prezentaci. Výsledky celostátního kola ve všech kategoriích soutěže budou slavnostně vyhlášeny na konferenci ISSS v Hradci Králové v pondělí 3. dubna,“ dodala Janečková.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x