Hasiči použili k likvidaci požáru i zařízení pro řezání vodním paprskem COBRA

ZLÍNSKO - Odpolední požár v průmyslovém areálu na ulici Pod Šternberkem ve Zlíně – Loukách.

O požáru v technologii odsávání výrobních prostor a navazujícího sila s papírovými odřezky byli profesionální hasiči informováni v 12:43 hodin. Na místo hlášené události byly vyslány dvě cisterny zlínských profesionálních hasičů. Ještě před příjezdem hasičů zasahovali zaměstnanci společnosti, kteří se snažili požár uhasit hasicími přístroji a jedním vodním proudem z hydrantu v areálu společnosti. Vzhledem k tomu, že byl požár uzavřen ve vnitřní části technologického zařízení, nedokázali ho zaměstnanci zlikvidovat.

Hasiči k likvidaci požáru nasadili dva vysokotlaké proudy a speciální zařízení pro řezání vodním paprskem COBRA, které je součástí výbavy jedné z cisteren, která byla na místo vyslána. Pomocí tohoto zařízení hasiči prořezali kovový plášť sila a současně vnitřní prostor hasili a chladili vodou. Zařízení použili jak z vnější strany objektu, tak i z vnitřních prostor.

Současně s hašením byl vnitřní prostor sila kontrolován termokamerou. Hasiči také odsunuli jeden kovový kontejner s papírovými odřezky od sila. Papír z kontejneru, který byl částečně požárem také zasažen, vyhrabali a uhasili.

Bezprostředně po čtrnácté hodině jednotky požár lokalizovaly a v 15:36 hodin definitivně zlikvidovaly.

Podle prvotních odhadů požár způsobil škodu přesahující dva miliony korun. K požáru došlo v důsledku zatím neupřesněné změny provozních parametrů nebo vlivem technické závady. Ohledání místa události a upřesňování příčiny vzniku požáru bude pokračovat zítra ve spolupráci se specialisty z Technického ústavu požární ochrany HZS ČR z Prahy.

Fotogalerie

run_function(‚hash‘,’fotogalerie-zlin-cz-list‘,’61709′,’global $wc;$wc=array();$pom=stripslashes(‚1458‘); $wc[‚id‘]=(($GLOBALS[‚interpret‘]->is_serialized($pom))? unserialize($pom):$pom);$pom=stripslashes(‚61709‘); $wc[‚unique_id‘]=(($GLOBALS[‚interpret‘]->is_serialized($pom))? unserialize($pom):$pom);$wc[‚function_id‘]=’fotogalerie-zlin-cz-list‘;‘,’a:0:{}‘); ?>

 

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x