Přechod na letní čas ovlivní ve Zlíně a Otrokovicích dva noční spoje MHD

ZLÍN, OTROKOVICE - Mírným zpožděním dvou nočních spojů MHD se ve Zlíně a Otrokovicích projeví přechod zimního času na letní čas v noci ze soboty na neděli 26. března. Serveru Zlin.cz to řekl mluvčí Dopravní společnosti Zlín - Otrokovice Vojtěch Cekota.

Zimní čas se změní v neděli 26. března, kdy se ve 2.00 ráno posunou ručičky hodin o 60 minut dopředu, tedy na tři hodiny. Spoj linky 8, který má pravidelný odjezd ve 2.58 hodin ze zastávky Jižní Svahy-Kocanda, vyjede až ve 3.00 hodin letního času a bude na své trase dvě minuty opožděn.

Spoj linky 70, který má pravidelný odjezd ze zastávky Otrokovice-Štěrkoviště ve 2.53 hodin, vyjede v neděli 27. března také až ve 3.00 hodin letního času a bude na své trase sedm minut opožděn. Tento spoj směřuje do Zlína k Baťově nemocnici.

„Z důvodu časového posunu a zajištění spojů při změně času musí DSZO vypravit v tuto noc na linku další autobus, kterým bude odstraněn vzniklý časový nesoulad jízdního řádu u spoje jedoucího v čase 1.21 hodin ze Štěrkoviště, přes Otrokovice-železniční stanici k Baťově nemocnici, odkud dále pokračuje s odjezdem v 2.51 hodin ve směru Otrokovice-železniční stanice,“ doplnil Cekota.

Palubní počítače ve vozidlech MHD se při změně času přestaví automaticky. Čas se přepne také na elektronických informačních panelech jízdních řádů na zastávkách.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x