Zlínská konference na téma muzejní pedagogiky vzbudila velký zájem

ZLÍN - Velký zájem projevili odborníci o dvoudenní konferenci Muzeum a škola, kterou ve zlínském 14|15 Baťově institutu pořádalo Muzeum jihovýchodní Moravy. Serveru Zlin.cz to řekla mluvčí institutu Alena Babicová.

V pořadí osmý ročník konference Muzeum a škola měl tentokrát téma Křižovatky muzejní pedagogiky. Na dvoudenním jednání se sešlo celkem 95 zájemců o obor muzejní pedagogika z Čech, Moravy i Slovenska. Konference připomněla počátky, úspěchy i úskalí oboru, ale věnovala se i zamyšlení nad hlavním úkoly do budoucnosti.

„Letošní ročník konference dostál své tradici a vysokému odbornému kreditu a vzbudil velký zájem. Ve třech hlavních blocích jednání jsme letos zejména bilancovali, připomínali jsme si totiž výročí 20 let od vzniku programu Brána muzea otevřená Nadace Open Society Fund, 25 let od založení Komory edukačních pracovníků při Radě galerií ČR a 20 let od vzniku Komise pro práci s veřejností při Asociaci muzeí a galerií ČR. Zamýšleli jsme se nad vznikem muzejní pedagogiky jako oboru vysokoškolského studia i nad dalšími klíčovými tématy,“ uvedla Blanka Petráková, odborný garant konference z Muzea luhačovického Zálesí.

Účastníci z různých paměťových institucí, oborových skupin a vysokých škol se shodli na společném zájmu rozvíjet svůj obor ve prospěch návštěvníků.

Doprovodným programem konference byl společenský večer v rytmu swingu s malou komentovanou historickou módní přehlídkou, který uspořádali Luhačovický okrašlovací spolek Calma a host DJ Ladislav Tomek. „Na odborný program navázaly komentované prohlídky expozic a výstav Muzea jihovýchodní Moravy a Krajské galerie výtvarného umění, které se setkaly s velkým zájmem,“ dodala Adéla Šimová z oddělení muzejní pedagogiky Muzea jihovýchodní Moravy ve Zlíně.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x