V Uherském Brodě se chystá první půlmaraton

UHERSKÝ BROD - V Uherském Brodě se v sobotu 29. dubna uskuteční první půlmaraton. Serveru Zlin.cz to oznámila mluvčí města Elen Sladká.

Brodský půlmaraton nese název Komenského půlka a účastníci si budou moci proběhnout nejkrásnější místa v okolí Uherského Brodu.

„Hlavní trasa měří 21,1 kilometru. Pokud se ale někdo na tak dlouhou cestu necítí, pak může zvolit trasu poloviční, tedy desetikilometrovou. Obě kategorie budou odstartovány v sobotu 29. dubna v 9.30 hodin na Masarykově náměstí. Na stejné místo se budou závodníci během dopoledne vracet a uskuteční se zde také slavnostní vyhlášení vítězů, které je naplánováno na 13.00 hodin,“ podotkla Sladká.

Brodský půlmaraton je určen nejen trénovaným sportovcům, ale i amatérům. „Každého na startu velice rádi uvidíme. No, a pokud někdo neběhá, může se na nás přijít alespoň podívat. Ke správnému závodu patří totiž i nadšené publikum. Mapu trasy a další informace lze najít na webu komenskehopulka.cz a nebo na Facebooku,“ dodala Sladká s tím, že startovné pro účastníky běhu je 190 korun.

 

--> --> --> --> -->