Kraj pomůže zmodernizovat Hi-tech centrum brodské průmyslovky

UHERSKÝ BROD - Krajští radní schválili modernizaci počítačové techniky ve dvou učebnách Hi-tech centra na Střední průmyslové škole a Obchodní akademii Uherský Brod. Server Zlin.cz o tom informovala mluvčí kraje Renata Janečková.

Modernizace bude spočívat především v nákupu nových moderních PC (52 kusů), dataprojektorů, serveru a grafických programů, vedlejší aktivitou bude úprava venkovního prostranství a zeleně.

„Stávající počítačová technika v učebnách je již zastaralá a neodpovídá současným nárokům a požadavkům. Učebny přitom využívají nejen žáci domovské školy, ale také žáci základních škol, akademie mladých techniků nebo příměstské tábory a realizovány jsou tu také aktivity v rámci celoživotního vzdělávání. Modernizace učeben tedy přinese užitek mnoha uživatelům,“ uvedl radní Zlínského kraje pro školství Petr Gazdík.

Celkem 22 nově pořízených počítačů bude určeno pro náročné konstrukční, grafické a simulační programy v oblasti strojírenství, elektrotechniky a 3D technologií. Zbylá část počítačů mimo jiné poslouží pro práci se základními CAD/CAM aplikacemi. Součástí modernizace bude i pořízení serveru pro ukládání a sdílení dat a virtualizaci síťového prostředí.

Předpokládaný rozpočet projektu je 2,324 milionu korun, investorem bude kraj. Projekt se bude ucházet o získání 90procentní dotace z Integrovaného regionálního operačního programu (IROP). Modernizace by se měla uskutečnit v době od října do prosince, je však podmíněna získáním dotace.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x