Policie hledá svědky vloupání do brodské restaurace

UHERSKÝ BROD - Uherskobrodští policisté vyšetřují od 1. dubna vloupání do místní restaurace a stále pachatele neodhalili. Nyní se rozhodli obrátit o pomoc na širokou veřejnost, serveru Zlin.cz to řekla policejní mluvčí Milena Šabatová.

Neznámý pachatel se do restaurace v ulici Prakšická vloupal v sobotu ráno 1. dubna někdy v době od půlnoci do pěti hodin ráno. Na terase vypáčil plastové okno, kterým se dostal do jídelny a dále k baru, kde poškodil zásobník herního automatu a vybral peníze. V dalších prostorech zařízení vypáčil kovový trezor s finanční hotovostí, která také skončila v jeho kapse. Zloděj nepohrdl ani cukrovinkami, několika krabičkami cigaret různých značek a žvýkačkami. Škoda, kterou způsobil, je předběžně vyčíslena na 111 tisíc korun.

„Policisté po pachateli vloupání intenzivně pátrají. Po dopadení mu hrozí až pětileté vězení. V souvislosti s touto trestnou činností žádáme o pomoc případné svědky. Pokud někdo v uvedenou dobu viděl v okolí restaurace pohyb podezřelých osob či vozidel, ať zavolá na linku 158 nebo své informace sdělí na nejbližší policejní služebně,“ poznamenala Milena Šabatová.

 

--> --> --> --> -->