Sportovcem Zlínského kraje se stala střelkyně Adéla Bruns

ZLÍNSKÝ KRAJ - Absolutním vítězem ankety Sportovec Zlínského kraje za rok 2016 byla v Kongresovém centru Zlín vyhlášena střelkyně Adéla Bruns, která v loňském roce vybojovala sedmé místo ve střelbě ze sportovní malorážky na olympijských hrách v brazilském Rio de Janeiru. K vítězství jí přišli poblahopřát představitelé Zlínského kraje, který je vyhlašovatelem této tradiční ankety, serveru Zlin.cz to uvedla mluvčí kraje Renata Janečková.

„Velmi si vážím píle a vůle, kterou musíte vložit do toho, abyste dosáhli výsledků. Tím jste totiž předurčeni k tomu, abyste ke všem činnostem, kterým se budete v budoucnu věnovat, přistupovali se stejnou vůli i píli a byli stejně úspěšní jako ve sportu. Zároveň jste dobrým příkladem pro ty, kteří nesportují, protože sport není pouze o dobré formě a zdraví, ale je to také způsob prožívání života, který člověku přináší radost. Není to pouze radost z vítězství, ale i radost ze hry a společenství,“ řekl při slavnostním zahájení hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek, který o několik okamžiků později předal i Cenu hejtmana. Tu si odnesl sedmdesátiletý Jan Talaš ze Vsetína, který je držitelem pěti zlatých pamětních medailí za 50 absolvovaných dálkových běhů na lyžích po celém světě.

Kromě absolutního vítěze v hlavní kategorii byli vyhlášeni ti nejlepší také v kategoriích Nejúspěšnější sportovec jednotlivec do 18 let, Nejúspěšnější handicapovaný sportovec, Nejúspěšnější trenér a Nejúspěšnější sportovní kolektiv. Dále pak byly uděleny Cena hejtmana Zlínského kraje, Cena občanů Zlínského kraje a letos také Cena fair-play, kterou získal fotbalista Francis Kone z fotbalového klubu 1. FC Slovácko za poskytnutí první pomoci protihráči (vytáhnutí zapadlého jazyka) během prvoligového zápasu. „Každé nesobecké chování, kdy sportovec nemyslí pouze na svůj cíl a úspěch a dokáže podat pomocnou ruku soupeři, který je v nouzi, je tím úplně nejlepším vzorem a příkladem pro všechny,“ řekl k Ceně Fair-play radní Zlínského kraje Miroslav Kašný, který má oblast sportu ve své gesci.

Do hodnocení v anketě mohli být zařazeni sportovci s platným registračním průkazem umožňujícím startovat za sportovní organizace se sídlem ve Zlínském kraji a reprezentanti České republiky s trvalým pobytem ve Zlínském kraji. Nominace na oceněné mohla široká veřejnost zasílat do 6. března na krajský úřad. Do všech vyhlášených kategorií bylo nominováno téměř 50 jmen. Po vyhodnocení doručených nominací vybrala v hlavní kategorii hodnotící odborná komise desítku nejlepších (TOP 10), ze které pak vzešel i absolutní vítěz.

Adéla Bruns získala titul Sportovec Zlínského kraje již podruhé, poprvé to bylo před čtyřmi lety, kdy zvítězila ještě pod svým dívčím jménem Sýkorová. Dalšími absolutními vítězi ankety se v minulosti stali například hokejista Petr Čajánek, snowboardistka Šárka Pančochová nebo Natálie Dianová, závodící v moderním pětiboji.

Sportovec Zlínského kraje 2016 – přehled oceněných:

Absolutní vítěz

 • Adéla Bruns, sportovní střelba

Nejúspěšnější sportovec jednotlivec – TOP 10

 • Adéla Bruns, sportovní střelba, Zlín
 • David Janík, rychlostní kanoistika, Ostrožská Nová Ves
 • Jakub Jugas, fotbal, Zlín
 • Tereza Kleiblová, tradiční karate, Vsetín
 • Daniel Klvaňa, požární sport, Oznice
 • Václav Kristek, kanoistika, Valašské Meziříčí
 • Lukáš Macek, plavání, Zlín
 • Pavel Machů, naturální kulturistika a fitness
 • Jiří Orság, vzpírání, Karolinka
 • Zdeněk Stromšík, atletika, Uherské Hradiště

Nejúspěšnější sportovec jednotlivec do 18 let: Martin Káčer, tradiční karate, Vsetín
Nejúspěšnější handicapovaný sportovec: Anna Marcaníková, atletika, Zlín
Nejúspěšnější sportovní kolektiv: Handball club Zubří – mladší dorost, házená
Nejúspěšnější trenér: Bohumil Páník, fotbal
Cena hejtmana Zlínského kraje: Jan Talaš, běh na lyžích
Cena občanů Zlínského kraje: Jakub Jugas, fotbal
Cena fair-play: Francis Kone, fotbal

Fotogalerie: Jiří Balát

run_function(‚hash‘,’fotogalerie-zlin-cz-list‘,’62537′,’global $wc;$wc=array();$pom=stripslashes(‚1486‘); $wc[‚id‘]=(($GLOBALS[‚interpret‘]->is_serialized($pom))? unserialize($pom):$pom);$pom=stripslashes(‚62537‘); $wc[‚unique_id‘]=(($GLOBALS[‚interpret‘]->is_serialized($pom))? unserialize($pom):$pom);$wc[‚function_id‘]=’fotogalerie-zlin-cz-list‘;‘,’a:0:{}‘); ?>

 

Zobrazit fotogalerii >>