Rozsáhlá výstava Andy Warhol I´m O.K. bude mimořádně instalována na čtyři sta metrech čtverečních Velkého sálu. Zastoupena bude například kolekce koček Cats, Mercedes Benz nebo portréty známých osobností jako Marilyn Monroe, Liza Minnelli či Dennis Hopper.
„Zámecká galerie Holešov je vedle stálé pražské expozice po třech letech v Česku jedinou, která letos vystaví práci tak výrazné osobnosti světového výtvarného umění,“ podotkla Podhajská. Nabídne čtyři edice – Warholovy posmrtně vydané sítotisky ze sbírky Sunday B. Morning tištěné z autorových původních návrhů, stejnými barvami a ve srovnatelné kvalitě. Dále Warholovu edici ručně číslovaných a v tisku podepsaných granolitografií Carnegie Museum Of Art (CMOA) z roku 1986, soubor, který byl vydán na jeho podporu a za krátkou dobu se stal oblíbeným sběratelským artiklem po celém světě.
Třetí v pořadí je edice obalů gramofonových desek, kterých Andy Warhol za svůj život vytvořil téměř 60. Navrhoval je od roku 1948 až do své smrti.
Poslední sbírka prezentuje autorovu reklamní práci na přelomu 50. a 60. let, kdy se Warhol stal vyhledávaným tvůrcem inzerátů a reklam. Produkty do inzerátů originálně kreslil a dával jim tak nový nevšední rozměr. Tento způsob práce do té doby přitom nikdo nepoužíval. Všechny texty navíc psala jeho matka Julia, která dílo povýšila o další zajímavý rozměr. Jejich týmová práce dokázala z inzerátu vytvořit umělecké dílo.
Andy Warhol, vlastním jménem Andrew Warhola, se narodil rusínským přistěhovalcům z východoslovenské Míkové 6. srpna 1928 v americkém Pitsburghu. Byl představitelem a vůdčí osobností uměleckého hnutí pop art. Svou kariéru zahájil jako reklamní grafik a ilustrátor a stal se známým po celém světě jako malíř, režisér undergroundových filmů a hudební producent skupiny The Velvet Underground. Začátkem roku 1960 otevřel v New Yorku slavné studio The Factory, kde se otočila celá plejáda nejvýznamnějších osobností americké kultury. V roce 1962 namaloval sérii 32 kusů Cambell´s Soup a vystavil je v jedné z newyorských galerií – tato výstava je považována za start uměleckého hnutí pop art. O dva roky později Andy Warhol přestal malovat a začal se věnovat výrobě obrazů technologií sítotisku a natáčení filmů. K malování se opět vrátil až na přelomu 70. a 80. let. Andy Warhol pracoval celý svůj umělecký život až do smrti (22. února 1987) na návrzích obalů gramofonových desek.