Vzájemná spolupráce mezi organizačním štábem filmového festivalu a univerzitou trvá už od začátku roku a vrcholí v těchto dnech. „Na realizaci mezinárodního festivalu filmů pro děti a mládež se každoročně podílí spousta našich studentů i pedagogů, napříč fakultami,“ uvedl rektor univerzity Petr Sáha.
Studenti Fakulty multimediálních komunikací UTB pomáhají například již tradičně s organizací mnoha společenských akcí, koncertů, divadelních představení, sportovních aktivit včetně festivalového půlmaratonu, výstav, odborných přednášek a workshopů.
Posluchači Fakulty humanitních studií UTB připravili pod vedením svých pedagogů program Tvůrčí zóna, který se koná na náměstí Míru. Jiný projekt je věnován bezpečnosti dětí a odehrává se v parku Komenského. Další týmy studentů této fakulty zajišťují na festivalu zdravotnickou pomoc, tlumočnictví a guest service.
„Pozadu nezůstaly ani přírodovědně a technicky orientované fakulty. Fakulta technologická připravila odborné přednášky a diskuse s vědci v sadu Svobody na atraktivní témata, jako jsou Víno v gastronomii, Lepek a bezlepkové potraviny, Jedlé květy, Využití mořských řas ve výživě a mnoho dalších. Fakulta aplikované informatiky nabízí program na náměstí Míru, jímž bude propagovat studium technických oborů,“ upřesnil Malý.
Do festivalového programu přispěla univerzita také premiérou dokumentárního filmu Posedlost, která se uskutečnila v úterý 30. května v Golden Apple Cinema. Film je portrétem Sonji Baťové a vznikl jako projekt pedagoga a studentů doktorského studia v ateliéru Audiovizuální tvorba Fakulty multimediálních komunikací UTB.
Některé akce naopak přispívají k rozšíření znalostí studentů univerzity. „Ti, kteří u nás studují audiovizuální tvorbu, si jistě nenechají ujít odbornou sekci festivalu nazvanou Film Industry, určenou pro filmové profesionály (i ty budoucí), ale i pro zájemce z řad veřejnosti. Studenti marketingu určitě nebudou chybět na konferenci Duhová kulička. Na ní budou prezentovány nejlepší reklamní kampaně k českým filmům,“ dodal rektor.