V Brodě se chystají Bílokarpatské slavnosti

UHERSKÝ BROD - Od pátku 9. do neděle 11. června 2017 bude v podhůří Bílých Karpat probíhat již šestý ročník Bílokarpatských slavností. Jejich hlavní myšlenkou je znovu vyzvednout Uherský Brod jako přirozené centrum obcí z obou stran Bílých Karpat, řekla serveru Zlin.cz mluvčí brodské radnice Elen Sladká.

Široká nabídka programů pro všechny generace a rozsáhlá paleta žánrů dávají lidem možnost se pobavit, setkat se a sdílet společný čas.

Bílokarpatské slavnosti budou tvořeny třemi samostatnými programovými bloky. V pátek 9. června to bude Bílokarpatská noc, v sobotu 10. června tradiční Brodský jarmark a v neděli se představí v komponovaném pořadu nazvaném U nás doma obce a regiony Uherskobrodska.

Páteční noc na Masarykově náměstí bude opět patřit především milovníkům rocku a popu. Na pódiu se během večera představí zpěvák, klavírista, kytarista a multiinstrumentalista Voxel, na poprockovou strunu zahraje Martin Harich s kapelou W. A. F, představí se i skupina Imodium z Broumova a domácí punkrocková kapela Nohow. Průvodcem večera bude Marek Toman, moderátor Rádia Zlín.

Sobotní akce budou probíhat na Masarykově náměstí a v prostoru za Muzeem J. A. Komenského. Náměstí ožije už dopoledne jarmarkem lidových výrobků, k poslechu bude již tradičně vyhrávat Orchestr Stanislava Sládka.
V odpoledním kulturním programu, který začne ve 14 hodin, vystoupí stálice naší hudební scény Spirituál kvintet, který vystřídá naopak nastupující mladá talentovaná zpěvačka a herečka Nelly Řehořová. Po ní se představí hudební soubor Melody Gentlemen z Lednice, který základ svého repertoáru čerpá z československých swingových evergreenů z 30. a 40. let minulého století, slavných filmových melodií i mezinárodních tanečních šlágrů té doby. Vystřídá je zcela jiný žánr v podání pěveckého sboru ze Šumic a opět naprosto jiný hudební styl předvede mladý šumperský zpěvák, muzikant, skladatel a textař Stanislav Hojgr se svou kapelou. Na závěr se můžete těšit na hodinové vystoupení Petra Bendeho a jeho skupiny Band.
Hlavně pro děti je určen selský dvoreček a výstava drobného domácího zvířectva, které najdete za Muzeem J. A. Komenského.

Nedělní program se ponese v duchu představení obcí a mikroregionů z Bílých Karpat a také jejich hostů. Už dopolední nabídka akcí je více než bohatá. V prostoru za Muzeem J. A. Komenského se můžete těšit na ukázky činnosti kynologického klubu. Pro děti zde připravuje zábavu Dům dětí a mládeže. Chybět nebude skákací hrad, motorové čtyřkolky a další atrakce.
Na stadionu Lapač můžete dopoledne navštívit turnaj přípravek v kopané.

Odpolední program na hlavním pódiu na Masarykově náměstí začne ve 13.30 hodin vystoupením dechové hudby Boršičanka Antonína Koníčka. Následovat bude scénka z historie Uherského Brodu v nastudování studentů Zlínské soukromé vyšší odborné školy umění. Historické postavy pak na pódiu vystřídá Soubor lidových písní a tanců Kuželovjan a dívčí pěvecký sbor Kuželovské zpěvulky. Netradiční překvapení si pro návštěvníky přichystal Šermířský klub Uherský Brod a bude se opravdu na co dívat.

Hosty ze slovenské strany hranice bude v nedělním programu zastupovat folklorní skupina Škrupinka z Trenčína a folková skupina Premeny z Nového Města nad Váhem.
Zajímavé bude jistě i vystoupení bulharského soubor Shumen, sdružení Echo of the Mountains pak nabídne ukázky lidových tanců a písní z Dagestánu.

Zahrada Panského domu bude od 15 hodin patřit především dětem. V programu se představí domácí folklorní soubor Holúbek, děvčata Jana a Štěpánka s exotickými tanci, pásmo lidových písní a tanců v podání žáků Základní školy Komňa, dětský folklorní soubor Trnečka ze Zlína a Kytarový soubor Domu dětí a mládeže. V průběhu pořadu se bude konat vyhodnocení dopoledního turnaje malých fotbalistů a předání vítězného poháru.

V sobotu a v neděli čekají na děti na Masarykově náměstí také různé atrakce. Sobotní i nedělní program na hlavním podiu bude moderovat herec Zlínského městského divadla Josef Koller.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x