Na zdi v Hradišti vzniká obří graffiti věnované Baťovu kanálu

UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Baťův kanál bude mít v Uherském Hradišti vlastní velkoplošné graffiti. Vzniká na zdi jedné z budov na břehu Moravy, kterou dětem ze ZUŠ Slovácko poskytlo k tomuto účelu Povodí Moravy, serveru Zlin.cz to za státní podnik uvedla Jana Kučerová.

V rámci společného edukačního projektu Baťův kanál očima dětí, na kterém pracuje Povodí Moravy společně s Informačním centrem pro mládež Uherské Hradiště, poskytnul ředitel závodu Střední Morava Pavel Cenek celou plochu zdi dětem ze ZUŠ Slovácko. Prostřednictvím malby děti ztvárňují svoji představu Baťova kanálu.

Malí výtvarníci mají za sebou už první den práce a celé dílo by mohlo být v závislosti na počasí dokončeno do začátku letních prázdnin. „Akce je součástí aktivit, kterými se snažíme širší veřejnosti přiblížit Baťův kanál v dalších často netušených souvislostech. Protože řeka Morava je v tomto úseku součástí Baťova kanálu, nebylo složité najít společné téma, kterým je právě Baťův kanál a blížící se 80. výročí jeho vzniku,“ podotkl ředitel Povodí Moravy, závodu Střední Morava Pavel Cenek.

Děti zeď zkrášlují v rámci výtvarného kroužku vedeného Janou Široňovou. Své představy nejprve nakreslí na papír a poté návrhy postupně vkládají do celé malby.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x