Nová silnice z Luhačovic do Brodu byla úspěšně zkolaudována

LUHAČOVICE - Nově zrekonstruovaný úsek silnice mezi Polichnem a Újezdcem byl v těchto dnech slavnostně zkolaudován. Serveru Zlin.cz to uvedla mluvčí hejtmanství Renata Janečková.

Oprava vozovky přišla na téměř 70 milionů korun. Stavební úpravy se dočkalo asi 3 400 metrů silnice II/490 mezi Polichnem a Uherským Brodem, místní částí Újezdec.

„Stavební úprava spočívala v obnově obrusné a ložné vrstvy s navýšením nivelety. Na vjezdu do Polichna ve směru od Uherského Brodu byl vybudován zpomalovací prvek za účelem snížení rychlosti vozidel. V celém úseku byla vyměněna nevyhovující svodidla, obnovena funkčnost odvodnění (pročištění příkop), rekonstruováno 18 propustků, upraveny sjezdy na přilehlé nemovitosti a obnoveno svislé a vodorovné dopravní značení,“ upřesnil za Ředitelství silnic Zlínského kraje (ŘSZK) Vojtěch Cekota.

Konečná cena za tuto zakázku činila 68,716 milionu korun včetně DPH. Stavba je financována s využitím dotace EU v rámci Integrovaného regionálního operačního programu. Výše dotace IROP má činit 85 procent z uznatelných nákladů, dalších 5 procent prostředků poskytuje státní rozpočet. Zbývající náklady hradí Zlínský kraj prostřednictvím ŘSZK.

Stavební práce byly zahájeny loni v červenci. „Rekonstruovaný úsek silnice navazuje na několik našich dřívějších staveb a vytváří pro motoristy kvalitní silniční trasu Zádveřice – Luhačovice – Uherský Brod,“ shrnul význam komunikace ředitel ŘSZK Bronislav Malý.

 

--> --> --> --> -->