Ve sportovní hale vznikne internát pro studenty

UHERSKÝ BROD - Sportovní hala v uherskobrodské části Havřice se dočká dalšího využití. Vznikne zde internát pro středoškolské studenty, serveru Zlin.cz to oznámila mluvčí města Elen Sladká.

O zřízení internátu pro své studenty požádala město Střední průmyslová škola a Obchodní akademie Uherský Brod. V minulých letech prošla sportovní hala částečnou rekonstrukcí a nyní se tak dočká dalšího využití.

Město s nápadem školy souhlasí. „Zastupitelé na svém červnovém jednání schválili plán realizace rekonstrukce části prostor sportovní haly. Domov mládeže pro studenty Střední průmyslové školy a Obchodní akademie Uherský Brod vznikne v prostorech ve druhém a třetím nadzemním podlaží, které už dříve jako ubytovna sloužilo,“ upřesnila Sladká.

V plánu města je vše připravit a zrealizovat tak, aby se rekonstruované prostory daly využít pro domov mládeže již ve školním roce 2017/2018. Pokud tedy půjde vše podle plánu, domov mládeže zahájí svůj provoz v havřické sportovní hale už letos v září. Kapacita počítá s 28 ubytovanými studenty.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x