Ředitel brodského kulturního domu Zapletal nejspíš skončí kvůli chybám

UHERSKÝ BROD – Ředitel Domu kultury Uherský Brod Jan Zapletal nejspíš skončí ve funkci kvůli chybám při investici do dětské knihovny. Zastupitelé hlasovali pro jeho odvolání, kterým se bude zabývat červencová rada, řekla serveru Zlin.cz mluvčí brodské radnice Elen Sladká.

Zastupitelé doporučili radě města neprodleně odvolat ředitele kulturního domu. „Návrh na jeho odvolání podal místostarosta Petr Vrána. Zastupitelům předložil obsáhlou zprávu s důvody, proč považuje pochybení ředitele při realizaci interiérového řešení dětské knihovny za natolik závažná, že je nelze považovat za bezvýznamná byrokratická pochybení,“ uvedla Sladká.

Záležitostí se už dříve zabývala pracovní skupina kvůli pochybnostem ohledně podpisu smluv na opravy interiéru dětského oddělení knihovny. Vzniklo podezření, že čtyři smlouvy za milion korun byly uzavřené bez souhlasu rady a bez výběrového řízení.

Návrh místostarosty Vrány podpořila většina zastupitelů. „Přiklonilo se k němu 20 zastupitelů, kteří hlasovali pro odvolání. Pět členů se zdrželo, nikdo nebyl proti,“ doplnila Sladká. Rada se bude doporučením zastupitelstva podle ní zabývat nejspíš na svém řádném zasedání 10. července. Zapletal nastoupil jako ředitel uherskobrodského kulturního domu loni v lednu.

 

--> --> --> --> -->