Silničáři vybudují v Uherském Brodě okružní křižovatku za 11 milionů

UHERSKÝ BROD – Na 11 milionů korun vyjde vybudování okružní křižovatky v prostoru náměstí Svobody v Uherském Brodě. Přes pět milionů uhradí kraj, zbytek dá město, sdělila serveru Zlin.cz mluvčí kraje Renata Janečková.

Ředitelství silnic Zlínského kraje vybuduje kruhový objezd v místě, kudy prochází silnice vedoucí do města od Prakšic. „Předmětem díla je přestavba stávající křižovatky na malou čtyřramennou okružní křižovatku. Stavbu tvoří vozovka mezi betonovými obrubami včetně jejího odvodnění uličními vpusťmi a jejich připojení do stávající kanalizace, prstenec a středový ostrov okružní křižovatky včetně zvýšených obrub,“ uvedla Janečková.

Podle ní je součástí i stavební úprava připojovacích větví okružní křižovatky silnice III/49714 mezi obrubami včetně jejich odvodnění a kompletních dopravních ostrůvků a vodorovné a svislé dopravní značení silnice. „Vnější průměr okružní křižovatky bude 33,5 metru, šířka vjezdových avýjezdových jízdních pruhů 5,5 metru, šířka okružního jízdního pásu šest metrů,“ doplnila Janečková.

Stavební práce se zpočátku uskuteční za úplné uzavírky komunikace, avšak bez omezení provozu na silnici III/49714, od 2. do 31. října je plánovaná úplná uzavírka s objízdnou trasou po místních komunikacích.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x