Neseďte o víkendu doma

ZLÍNSKÝ KRAJ – Přemýšlíte, kam se vydat s rodinou o tomto víkendu? Co takhle navštívit novou expozici ve zlínské ZOO Lešná, oslavit blížící se svátek svaté Anny, patronky Valašska, nebo si udělat výšlap do okolí Vizovicka?  Tady vám přinášíme pár tipů, kam vyrazit ve Zlínském kraji. 

Blíží se svátek svaté Anny, patronky Valašska. A ten si o víkendu budou připomínat jak ve Zlíně, tak i v Rožnově pod Radhoštěm. V prvním případě jde o Svatoanenskou slavnost baronky Hauptové, která začíná v sobotu úderem páté odpolední na zlínském zámku. Vystoupí cimbálová muzika Cyril, historik Zdeněk Pokluda, romskou hudbu hrající kapela Gadže a další. V tento den budou navíc mimořádně otevřeny prostory Galerie Václava Chada, kde je v současnosti instalována výstava Theodora Pištěka, a rovněž stálá expozice Orbis Pictus Play Zlín.
V neděli oslaví svatou Annu i v Rožnově pod Radhoštěm. Tam již tradičně půjde od farního kostela Všech svatých krojované procesí. To svou cestu zakončí v areálu dřevěného městečka Valašského muzea v přírodě, kde bude slavnost dál pokračovat kulturním programem.
Pokud se rozhodnete o víkendu navštívit zlínskou ZOO Lešná, máte možnost navštívit zcela novou expozici ptáků kivi, papoušků kakariki a dalšího ptactva. Expozici najdete v australské oblasti poblíž dětského koutku.
Milovníci turistiky si mohou udělat výlet například do okolí Vizovicka. Výšlap na rozhlednu na Doubravě či ke zřícenině Janova hradu na Janově hoře určitě nezklame.
Příznivcům filmových večerů pod širákem nabídne v sobotu Zlínské filmové léto promítání dalšího snímku, kterým je česko-slovenský film Všechno nebo nic. Představení jako už tradičně začne ve 21.30 v Centrálním parku na zlínském sídlišti Jižní Svahy. Vstup je zdarma. V případě nepříznivého počasí se však akce nekoná.
Kdo rád poslouchá folk, ten by si rozhodně neměl nechat ujít již 5. ročník festivalu Toulavej, který odstartuje v sobotu ve 14.00 hodin na nádvoří zámku v Holešově. Hvězdami letošního ročníku bude Jaroslav Wykrent, Lokálka, Vojta Kiďák Tomáško a další.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x