„Na Zlínsku nedostatek vody nehrozí díky mimořádné akumulační kapacitě zdrojů, ze kterých se odebírá voda k úpravě,“ sdělil serveru Zlin.cz Pavel Krajča, manažer pitné vody společnosti Moravská vodárenská ve Zlíně. Voda od pramene do kohoutku v domácnostech urazí mnohdy i několik desítek kilometrů. Voda prochází předtím složitou úpravou. Pro východní část Zlína, okolí Vizovic, Slušovic, Kostelce a Fryštáku se čerpá z přehrady ve Slušovicích a upravuje se v Klečůvce. Pro západní část Zlína a okolí Otrokovic a Napajedel se jímá podzemní voda z Tlumačovského lesa a z Kvasic, která se upravuje v Tlumačově.
O to, aby pitná voda z kohoutků stále tekla, se stará 18 zaměstnanců obou úpraven vod. Celému systému zásobování vodou na Zlínsku se říká Skupinový vodovod Zlín. Výhodou je, že se obě úpravny vody dokážou vzájemně zastoupit a zásobovat tak celé výše zmíněné území. Další část Zlínska, oblast Valašských Klobouk, Slavičína a části Luhačovic je zásobována z přehradní nádrže Stanovnice a upravována na úpravně vody Karolinka na Vsetínsku, kterou provozují Vodovody a kanalizace Vsetín. Část Luhačovic a okolí zásobuje úpravna Ludkovice ze stejnojmennou nádrží a Štítnou nad Vláří a Brumov-Bylnici zásobuje úpravna vody Štítná.
Podle Krajči se letos v létě žádné potíže se zdroji vody na Zlínsku nevyskytly a všude je pitná voda dodávána bez omezení. Některé obce však v případě potíží s místními zdroji musí řešit výpadky navážením vody do vodojemu cisternami. Na Zlínsku se to týká obce Lukoveček, části Luhačovic Řetechov a obcí Vysoké Pole a Drnovice. U obce Lukoveček je zpracována projektová dokumentace pro napojení na Skupinový vodovod, u obcí Vysoké Pole a Drnovice se řeší připojení nových vrtů, které by měly nedostatečnou kapacitu stávajících zdrojů vyřešit.