VIDEO: Důchodce se po zlínských strážnících dožadoval dodání bojového tanku

ZLÍN - Zlínské strážníky notně zaměstnal třiašedesátiletý senior ze Zlína, který opakovaně zneužíval linku tísňového volání 156. Nejprve se operačnímu důstojníkovi snažil vysvětlit důvod jeho manželského sporu a pak žádal dodání bojového tanku. Serveru Zlin.cz to oznámil zástupce ředitele Městské policie Zlín Pavel Janík.

Senior byl zjevně pod vlivem alkoholu. Poprvé zavolal na tísňovou linku a snažil se vysvětlit, proč se pohádal s vlastní manželkou. O den později ale začal vyvolávat znovu a tentokrát po operačním důstojníkovi chtěl, aby mu sehnal bojový tank.

Video

„Nejprve se pochlubil, že momentálně dolaďuje formu a pak přišel s nečekaným požadavkem. Chtěl si totiž přes Městskou policii Zlín objednat bojové vozidlo. Dožadoval se okamžitého přepojení na tankový pluk v Přáslavicích, kde jeho objednávku dozajista dokáží uspokojit. Když se mu operační důstojník pokusil vysvětlit, že objednávky na tank nevyřizujeme, byl tak vyveden z míry, že svůj hovor nedokázal ani ukončit a zopakoval jej za další čtvrthodinu znovu,“ konstatoval Janík.

To už ale operačnímu důstojníkovi začala docházet trpělivost a seniora upozornil, že se dopouští zneužívání tísňové linky a že pokud nepřestane, může mu být znemožněn další přístup jeho telefonu k veřejné komunikační síti. Navíc za tento přestupek hrozí ze zákona o elektronických komunikacích pokuta až do výše 200 000 korun.

 

-->
×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x