Vrátí nový majitel pivovaru Čechmánek jeho slávu? Lidé v to doufají

ZLÍN –  Zarostlá zahrádka, rezavý, poničený plot od neustálých nájezdů zlodějů, rozkradené vybavení. To je současný stav kdysi tak navštěvovaného pivovaru známého hokejového brankáře Romana Čechmánka. Možná se ale restauraci blýská na lepší časy.

Měla to být vyhlášená restaurace s vlastní varnou piva. A taky že nějakou dobu byla. V době, kdy ji hokejista Roman Čechmánek otevřel, se v podniku doslova dveře netrhly. Jenomže pak přišel krach majitele a podnik je již více než dva roky zavřený. Zloději z něj postupem času ukradli prakticky vše, co se dalo zpeněžit. Od myček na nádobí až po nerezové dřezy. „Naši policisté šetřili celkem deset případů vloupání do této budovy. Škoda se za tu dobu vyšplhala na téměř půl milionu korun. Některé z pachatelů se nám podařilo zadržet a obvinit,“ shrnula zlínská policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Objekt nakonec spadl do insolvence a na konci loňského roku byl vydražený za bezmála osm milionů korun. O jeho dalším osudu ale zatím nový majitel nechce mluvit. „Nezlobte se, další informace vám zatím k tomu nesdělím. Ještě je moc brzy,“ uvedl pro Zlin.cz uherskohradišťský podnikatel Martin Masařík. Ten sám podniká v oblasti pohostinství.

Zda se tedy někdy pivovaru vrátí jeho původní sláva, není sice jisté, nicméně místní obyvatelé by to velmi uvítali. „Bylo by to fajn obnovit tu provoz. Restaurace je na skvělém místě, navíc u cyklostezky. Má to tu obrovský potenciál. Já sama jsem tu kdysi chodívala. Teď je na to tady žalostný pohled,“ okomentovala současnou situaci místní obyvatelka Petra Vychodilová.  „Tak byla by škoda nevyužít toho, že je tu udělaný pivovar. A pivo nebylo špatné. Pokud by to zde někdo obnovil, tak já to jenom uvítám,“ pousmál se další obyvatel Zlína, Antonín Spurný.

Bývalý olympijský gólman Roman Čechmánek skončil v obrovských dluzích. Všechny své vydělané úspory, které měly přesáhnout čtvrt miliardy korun, padly v jeho neúspěšných projektech. Část peněz skončilo v rukou bývalého zlínského advokáta Milana Holomka. Toho ale nakonec soud poslal na devět let do vězení za zpronevěru celkem 200 milionů korun. Bývalého zlatého olympijského brankáře vyšetřuje i policie kvůli podezření z podvodu. „Vyšetřování ještě stále probíhá, podrobněji se v tuto chvíli vyjadřovat nebudeme,“ sdělila mluvčí zlínské krajské policie Lenka Javorková.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x