Otrokovice chtějí přilákat filmaře na baťovskou architekturu i romantická zákoutí

OTROKOVICE - Mezi takzvané Filmové obce, které hodlají nabídnout filmařům vstřícný přístup, se zařadily také Otrokovice. Lidi z filmové branže chtějí nalákat hlavně na baťovskou architekturu, ale i další zajímavosti, server Zlin.cz o tom informovala mluvčí města Romana Stehlíková.

„Otrokovice mohou pro film poskytnout atraktivní baťovskou architekturu, průmyslové objekty, ale i romantická zákoutí podél řek Dřevnice a Moravy,“ uvedl místostarosta Jiří Veselý, kterému se myšlenka „filmových obcí“ zamlouvá.

Certifikát Filmová obec uděluje filmová kancelář Zlín Film Office výměnou za vstřícné podmínky při natáčení filmu na území města. „V praxi se jedná o poskytnutí záborů pro filmové štáby, zajištění bezplatného svozu odpadu z místa natáčení nebo poskytnutí kontaktů a propojení filmařů s institucemi a složkami integrovaného záchranného systému,“ uvedla Magdaléna Hladká, výkonná ředitelka Zlín Film Office. Projekt tohoto typu je v České republice unikátní.

Myšlenkou udílení certifikátů Filmová obec je zajištění co největšího počtu měst a obcí, které budou ochotné s filmaři spolupracovat. Odměnou je pozitivní vizitka pro celý kraj, který je díky Janu Antonínu Baťovi i v současné době znám jako oblast kvalitní filmové tvorby. Do projektu Filmová obec jsou aktuálně zapojena města Holešov, Kroměříž, Rožnov pod Radhoštěm, Uherské Hradiště, Vlašské Klobouky, Valašské Meziříčí, Vsetín, Zlín a nyní také Otrokovice.